Ezgi Fındık

0

Ezgi Fındık özellikle Youtube kanalı üzerinden yayınlanan makyaj videoları ile tanınmıştır. Hakkında özellikle kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu ve sevgilisi kim? gibi bir çok soru takipçileri tarafından merak edilmektedir.

1992 yılında Almanya’da Schramberg’de dünyaya gelmiştir. 2011 yılında Türkiye’ye dönüş yapan Ezgi Fındık İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden iyi notlar ile mezun olmuştur.

4 kardeştir. Eliz ile ikiz kardeştir. Sinem Kınay (evli) ve Gülşah isimlerinde iki ablası vardır. Almanca ve Türkçe ana dilidir. Onun dışında İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

Makeup Artists olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 4 Fashionist Moda Blogu yaratıcıları arasında yer alan güzel isim çok küçük yaşlardan itibaren moda ve makyaj’a düşkün olduğunu belirtmiştir. M.A.C’te hem çalışmış, hem de eğitim almıştır. M.A.C bünyesinde bulunduğu süre içerisinde mağazalarda part time satış yapmış, gezici uzman olarak çalışmış ve farklı farklı lokasyonlar da satış yapmıştır. Aynı zamanda makyaj eğitimi almıştır.

6 senelik M.A.C kariyerinin ardından Youtube üzerinden kendisine Ezgi Findik Beauty isminde bir kanal açmıştır. 2018 yılı itibariyle 148 Bin civarında takipçi sayısına sahiptir.

Estetiği ise yoktur, sadece dudak dolgusu vardır. Boyu 1,63 cm, kilosu ise 55’tir. Sıkça sevgilin var mı? varsa kim sorularına ise evet sevgilim var diye cevap vermiştir. Ancak sevgilisinin sosyal medyadan uzak durmayı tercih ettiği için kim olduğunu açıklayamadığını dile getirmiştir. Evlilik ve anne olmanın çok güzel olduğunu ancak bunun için erken olduğunu düşünmektedir.

Ezgi Fındık aslen nereli?

İnstagram’dan Gelen sorularınızı yanıtlıyorum videosunda anne tarafından aslen Tekirdağ’lı Bulgaristan, Yunanistan göçmeni, baba tarafından ise Karadeniz, Giresun’lu olduğunu belirtmiştir.

Makeup artist olmaya nasıl karar verdi?

Stutgart’a yakın bi yerde yaşarken sürekli küçük yaşlarda annesine ürünler aldırdığını, makyaj yapmaya çok meraklı olduğunu mezuniyetler de arkadaşlarının evlerine geldiklerini onlara 14 – 15 yaşlarında iken makyaj yaptığını anlatmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra moda blogu yazmaya başlamış, üniversite döneminde kozmetik alanında çalışmak istediği için okuldan sonra işe gittiğini hafta sonları da sürekli çalıştığını sevenleri ile paylaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz