Ezgi Eyüboğlu

Ezgi Eyüboğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Haziran ayında dünyaya gelmiştir. Bir röportaj’ında aslen İstanbullu olduklarını, babasının bankacı, annesinin ise Kimya öğretmeni olduğunu dile getirmiştir. Sıcak bir ailede yetişen güzel oyuncu, ailenin tek çocuğudur. Ailesini, herkesin birbirini dinlediği, anladığı, değer ve kıymet verdiği bir aile olarak tanımlamıştır. Boyu 1.65 cm, kilosu 50, burcu ise İkizler’dir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Okulda tiyatro kulübünde her sene bir oyun sahnelediklerini ardından bir ajansa kayıt olduğunu ve bunun devamında ise dizilerin geldiğini belirtmiştir.


İlerleyen süreçte mutlaka bir Nuri Ceylan filminde oynamak istediğini dile getiren güzel oyuncu, en sevdiği filmin Wild Tales isimli bir İspanyol filmi olduğunu belirtmiştir. Şiir okumayı çok sevmekte, özellikle en sevdiği şairler, Özdemir Asaf, Edip Cansever, Orhan Veli ve Nazım Hikmet’tir. Ayrıca roman ve bilim kurgu üzerine kitapları okumayı seven başarılı isim en son George Orwell 1984 isimli kitabı okumuştur.

17 yaşına kadar içine kapanık olduğunu, fiziğini 17 yaşında iken keşfetmeye başladığını, tiyatro sahnesine çıkmasını ise bu durumun kırılma noktası olduğunu sevenleri ile paylaşmıştır.

Tiyatro: Ayrılık, yazarı: Behiç Ak sahne, Zorlu Center PSM Drama Sahnesi

Evli mi?

2015 senesinde Adı Mutluluk isimli dizide başrolü paylaştığı yakışıklı oyuncu Kaan Yıldırım ile 15 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda evlenmiştir. Ancak evliliği 2019 yılında son bulmuştur. Evliliği ile ilgili aldatıldığı gibi bir çok senaryo yazılıp çizilmiş ancak, bunun doğru olmadığını, birlikte karar verdiklerini ve güzel bir şekilde ayrıldıklarını dile getirmiştir.

Ezgi Eyüboğlu oynadığı diziler;

2007 – Senin Uğruna
2008 – Arka Sokaklar 3. Sezon
2010 – Ateşe Yürümek
2011 – Kalbim Seni Seçti (Derin)
2011 – Muhteşem Yüzyıl – (Aybige Hatun)
2012 – Sudan Bıkmış Balıklar (Zeynep)
2013 – İntikam (Cemre Arsoy)
2014 – Yasak (Asude Nazım Bey’in Kızı)
2015 – Ulan İstanbul (Ada)
2015 – Adı Mutluluk (Kumsal)
2017 – Payitaht Abdülhamid (Melike)
2019 – Bir Aile Hikayesi (Nil)

Oynadığı sinema filmleri;

2011 – Kutsal Damacana : Dracoola
2017 – Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Nihal)
2018 – Yol Arkadaşım 2 (Çilek)

Renda Güner oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerini sürdüren güzel isim sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 853bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz