Ezel Salık

Ezel Salık babasının görevi nedeni ile İlköğretim eğitimini Diyarbakır ve Ankara”da tamamlamıştır. Günümüzde Beni Affet dizisinde Nazan karakterini canlandıran Ezel Salık ayrıca şarkıcı kimliği ilede tanınmaktadır.

Ortaokul döneminde şarkı söylemeye başlamış Lise döneminde müzik, halk oyunları ve oyunculuk ile ilgilenmiştir.

Yine Lise döneminde Şan eğitimi alan Ezel Salık ailesinin karşı çıkmasına karşın sonralarda ikna etmeyide başarmıştır. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur.

3 sene TRT Ankara Televizyonunda Gençlerle isimli programda solist olarak yer almış daha sonra 2009 senesinde İstanbul’a yerleşmiştir.

Yaşantısını uzun süre Ankara’da sürdüren güzel oyuncu aslen Ankara’lıdır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra Can Gürzap Dialog Anlatım İletişim Merkezi’ndede profesyonel oyunculuk ve diksiyon eğitimi almıştır.

Kokunu Bırak isimli Maxi single ile müzik dünyasına merhaba diyen Ezel Salık 2007’de Doğan Medya Grubu’nun (Radyo D) düzenlemiş olduğu Ses ve Beste Yarışması’nda Perişan Oldum adlı şarkısı ile hem ses hemde beste dalında 2. olmuş ve Jüri Özel Ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Bugüne kadar Lale Devri, Kanıt, Farklı Desenler, O Hayat Benim, Kurt Kapanı ve Canım Babam gibi dizilerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz