Esra Gezginci

Esra Gezginci rol aldığı yapımlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Esra Gezginci Kimdir? Nereli?

1988 doğumlu başarılı oyuncu Esra Gezginci İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Boşnak asıllı olan yetenekli oyuncu çocukluk yıllarından itibaren hayallerinin peşinden koşmuş ve bir çok tiyatro oyununda oynamıştır.

Ege Üniversitesinde 4 sene boyunca sahne sanatları, oyunculuk ve dünya dansları gibi bir oyuncunun alması gereken bütün dersleri başarı ile tamamlamış ve televizyon dünyasına adım atmıştır.
Esra Gezginci3
Belediye tiyatroların da sahne almış ve yazdığı komedi oyunları sahnelenmiştir. Henüz üniversite öğrencisi iken “Tatar Ramazan” adlı dizi de canlandırdığı Şengül karakteri ile televizyon alanında ki ilk profesyonel oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Daha sonra “Yedinci Koğuştaki Mucize” isimli sinema filminde kaymakamın karısı rolü ile ilk sinema filmi deneyimini yaşamıştır. Ardından pek çok projede rol almıştır.

Uluslararası alanlarda pek çok ödüle değer görülen Esra Gezginci “İki Şafak Arasında” isimli filmde Hanife, “Her şeye Rağmen” adlı filmde Nesibe ve “Arka Sokaklar” adlı televizyon dizisindeki Seda karakteri ile adından çokça söz ettirmeyi başarmıştır. Yer aldığı bir çok reklam filminde de izleyici ile buluşan Gezginci, Son Yaz adlı dizi de ise Banu karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra senaryolar konusunda da çalışmalarını sürdürmekte, önümüzdeki günlerde Türk Sineması için aranan bir isim olmak yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.

Esra Gezginci Oynadığı Sinema ve Diziler:

Rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettiren güzel oyuncunun rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Cold (Kısa Film) (2012)
Tatar Ramazan (2013)
Arka Sokaklar (2019)
Yedinci Koğuştaki Mucize (2019)
İki Şafak Arasında (2019)
Her Şeye Rağmen (2020)
Gölgelerin Savaşı (2021)
Son Yaz (2021)

İnstagram, Facebook ve Twitter Hesabı:

Sosyal medya hesapları hayranları tarafından merak ediliyor. İşte sizlere Ezra Gezginci’nin resmi sosyal medya hesapları.

Facebook Hesabı: @esragezginci
İnstagram Hesabı: @esragezginci_
Twitter Hesabı: @esragezgincii

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz