Ertan Kılıç

Ertan Kılıç 2 yıl Sakarya Üniversitesinde Muhasebe bölümünde okumuş tamamlamış ardından, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden birincilik derecesi ile mezun olmuştur.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü şehir İzmir’de tamamlamıştır. Özge Midilli ile evli Ertan Kılıç’ın bu evliliğinden bir oğlu vardır.

Ayrıca yine aynı üniversitenin Tiyatro Kulübünde Yeşil Renkli Namus Gazı ve Lütfen Kızımla Evlenirmisin adlı tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Konservatuvar döneminde ise Kuva-i Milliye, Cimri, Evlenme ve Medeia isimli oyunlarda oynamıştır.

Lale Oraloğlu’ndan özel oyunculuk eğitimi ve Banu Demir’den tango eğitimi almıştır.

2007 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra ise İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde Bir Şehnaz Oyun, Uyarca ve Çayhane, 2011 ve 2013 yılları arasında Tiyatro Alkış’ta ise Oyuncaklar, Bir Kümes Müzikali, Pamuk Prenses, Ben Çöp Değilim ve Kim Geldi Biliyorum oyunlarında sahne almıştır.

Başarılı tiyatrocu, oyuncu Ertan Kılıç bugüne kadar Komiser Nevzat, Kollama, Bitmeyen Hikaye, Suskunlar, Beşinci Boyut, Arka sokaklar, Şefkat Tepe, İnsan Aldandı, Küçük Kıyamet ve Nizama Adanmış Ruhlar projelerinin yanı sıra King Of Sand isimli filmde rol almıştır.

İzmir doğumlu başarılı oyuncu Ertan Kılıç aslen Artvin Yusufeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 1982 doğumlu, koç burcudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz