Ertan Ekmekçi

0

Ertan Ekmekçi Netflix platformunda yayınlanan Kuş Uçuşu isimli diziye Nunu karakteri ile dahil olmuştur. Deneyimli oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ertan Ekmekçi Kimdir?

Ertan Ekmekçi oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve Mavi Balon Gösteri Hizmetleri Kurucusu. Yaratıcı Drama ile Kurumsal Eğitimler vermektedir. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

1992 senesinde üniversite döneminde tiyatroya başlayan Ertan Ekmekçi, 1996 ve 1997 yılları arasında, özel bir firmada iletişim danışmanlığı ve DÜNYA Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yapmıştır.

1997 senesinde, Bursa’nın ilk özel tiyatrosu Mavi Balon Gösteri Hizmetleri’ni kurmuştur. O zaman zarfında, 30 oyunun sahnelenmesinde hem oyuncu, hem de yönetmen olarak görev yapmıştır. Ayrıca radyolar için reklam metin yazarlığı, özel günler için de sunuculuk, yetişkinler içinde animasyonlar hazırlamıştır. Firmalar için ise özel out-door strateji oyunları hazırlamıştır.

Geçmiş dönemde, As TV için hazırlanan En İyi Fiyat isimli bir yarışma programının sunuculuğunu üstlenmiştir. 2005 ve 2006, 2010 ve 2011 ve 2011 ve 2012 yıllarında Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi Tiyatro Topluluğunun yönetmenliğini üstlenmiştir.

Günümüzde ise Mavi Balon Gösteri Hizmetleri’nin Genel Sanat Yönetmenliği. Bosch A.Ş Tiyatro Grubu eğitmenliği ve yönetmenliğini üstlenmektedir.

Ayrıca diğer bir yandan, Mavi Balon Atölye’de tiyatro ve diksiyon eğitimleri vermektedir. Günümüze kadar yazmış olduğu 4 tanesi çocuk oyunu olmak üzere, toplam 12 tiyatro oyunu ve çektiği 5 kısa filmi bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra, forum tiyatro yöntemi ile iş güvenliği, kalite, planlama ve enerji verimliliği eğitimleri de vermeye devam ediyor.

Ertan Ekmekçi Nereli?

Ertan Ekmekçi doğma büyüme aslen Çorum’ludur. Evli ve iki oğlu vardır.
Ertan Ekmekci ogullari
Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ertanekmekci ‘dir.

Son dönemde Netflix platformunda yayınlanan Kuş Uçuşu isimli dizide rol almış ve Nunu karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol, İrem Sak, Burak Yamantürk, Defne Kayalar, Zafer Ergin, Şifanur Gül, Eren Çiğdem ve Demircan Kaçel gibi isimler de rol almıştır.

Ertan Ekmekçi Tiyatro Oyunları:

Çocuk Oyuncağı / Yönetmen / Yazar (2019)
Şahane Düğün / Yönetmen (2018)
Tek Parça / Oyuncu / Işık Tasarımı (2016)
Büyünün Gözleri / Yönetmen (2011)
Testosteron / (2009)
Gepetto’nun Dişi / Yönetmen

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz