Ertan Balaban

Ertan Balaban TRT Belgesel için çekilmiş olan Bir Dövüşçünün Maceraları isimli belgesel ile ekran severler tarafından tanınmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi, kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ertan Balaban Kimdir? Nereli?

1983 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü isim baba tarafından aslen Antalya’lıdır. 2021 Survivor Şampiyonu ve başpehlivan ünvanına sahip İsmail Balaban kardeşidir ve Turan Balaban isminde bir kardeşi daha vardır. Eğitimini Amerika’nın Indiana kentinde bulunan Ball State Üniversitesi’nde tamamlamış İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduğu üniversite’de ‘Mixed Martial Arts’ bölümünü kurmuş, aynı sene içinde bu alanda dersler vermeye başlamıştır.

2006 senesinde mezuniyetin ardından, kampüs içinde bir spor salonu açarak girişimcilik hayatına ilk adımını atmış, 2007 senesinde Türkiye’ye dönmüştür. Döndükten sonra spor hayatına devam etmiş ve bu spor alanında öncü haline gelmiştir.

Ertan Balaban Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.80 cm, kilosu 84, burcu ise oğlak’tır. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @ertanbalaban olarak kullanmakta günümüz itibariyle 117bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Sahra Kanun Balaban ile evlidir. Bu evliliğinden bir oğlu vardır.

Ertan Balaban Ne İş Yapıyor?

2001’de takımını Balaban JiuJitsu olarak adlandırmış, Avrupa’nın lider MMA organizasyonu olan WFC ile sözleşme imzalamıştır. Çıktığı müsabaka’da rakibini 50 saniyede kilit pozisyonuna alıp ‘Mata Leon’ boğuşu ile teslim olmaya zorlayarak ilk maçını kazanmıştır. Bu nedende bir BJJ giyim markası olan Mata Leon Kimonos’u kuran Balaban, 28 ülkeye ihraç etmiştir.

2013 senesinde son dövüşünü dünyanın en büyük global organizasyonlarından biri olan Glory World Series’te gerçekleştirmiştir. 6-2-0’lık bir rekor ve maçın sonunda eşine evlilik teklifinde bulunmuş ve kariyerini noktalamıştır. Daha sonra bir güç ve kondisyon merkezi açma fikri edinmiş, Crossfit Balaban kapısını ilk kez 2013 yılında İstanbul, Ataşehir’de açmıştır. Ertan Balaban ardından ikinci yerini 4. Levent, ardından Suadiye ve Fenerbahçe’de de şubeler açmıştır. Aynı zamanda 2016 yılında Kuzey Kıbrıs’ta bir Franchise açmış, Crossfit Balaban, 2018 yılında konsept değiştirerek marka adı ‘Balaban Solid Sports’ olmuştur.

2019 FightWorldTurkey’i ve online alışveriş mağazası FightShopTurkey’i kurmuştur. Ünlü isim, Atos Jiu-Jitsu’da siyah kuşak sahibi’dir. Aktif olarak işletmecilik kariyerini sürdürmektedir.

Projeleri;

All Star BJJ Camp
Hayat Okulu Youtube Kanalı
Fight Shop Turkey
Fight World Turkey
Balaban Jiujitsu
Balaban Solid Sports

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @ertanbalaban
Twitter Hesabı: @ertanbalaban_
Facebook Hesabı: @ErtanBalaban
Youtube Kanalı: @ertanbal

Resmi Web Sitesi: https://www.ertanbalaban.com


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz