İsmail Balaban

İsmail Balaban ekran severler tarafından katıldığı Survivor yarışması ile tanınmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İsmail Balaban Kimdir? Nereli?

Konya altı Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi olan başarılı sporcu 1987 yılında dünyaya gelmiştir. 2017 yılında 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde finale kalmış ve Orhan Okulu’yu yenerek Başpehlivanlık ünvanının sahibi olmuştur.

Antalya Elmalı İlçesi Akçay Köyü’nde dünyaya gelen Balaban’ın annesi Gülsüm hanım, babası ise Hasan Bey’dir. Turan isminde bir ikiz kardeşi vardır. Eğitimini sürdüren başarılı isim, Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tahsil görmektedir. ANTALYA’lı Kırkpınar Başpehlivanı 2013-2017 Altın Kemer sahibidir.

İsmail Balaban Boyu, Kilosu, Yaşı:

Boyu 1.80 cm, kilosu 90, burcu ise başak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 33. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Kullanmış olduğu @ismailbalaban7 resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 222bin civarındadır.

2021 yılında Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına dahil olmuştur. Yarışma öncesinde 2 Ocak tarihinde resmi instagram hesabından şu açıklamayı yapmıştır.

“Yeni bir yolculuk yeni bir serüven…

Hayatım boyunca bir çok hedefim oldu ve bu hedeflere ulaşmak için elimden gelen çabayı gösterdim.
Gurur duyarak yaptığım ve kendi öz kültürümüz, mirasımız olan atasporumuz yağlı güreşte çok güzel başarılar elde ettim ve hala en iyisi için çabalıyorum.
Maalesef dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle güreş müsabakalarından uzak kaldık, fakat çalışmaktan, inanmaktan ve azmimizden hiçbir şey kaybetmedik.
Bu süreçte de her zaman kendimi görmek ve denemek istediğim survivor yarışmasına katılma kararı aldığımı bildirmek isterim.
Bu kararı vermemde ki en önemli etken; pek tabii yıllardır severek ve gururla yaptığım atasporumuz yağlı güreşin daha çok kitle tarafından tanınması, bilinmesi ve desteklenmesine yardımcı olmak.

Burada sadece İsmail BALABAN olarak değil, çok değerli ve büyük bir camiayı temsil etmek için savaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Bu nedenlerden dolayı çıkacağım bu yolculukta siz saygı değer güreş severlerin, camiamızın, başta Antalyalı hemşerilerim olmak üzere beni yağlı güreşteki başarılarımla tanıyıp seven, benimseyen tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz