Erdal Türkmen

0

Hayat Bilgisi adlı dizide canlandırdığı Mennan ve Yahşi Cazibe dizisinde Ziverbey karakterleri ile ekran severlerin hafızasında yer edinen Erdal Türkmen’in bilinmeyen yönleri, son hali, oyunculuk kariyerini sürdürüyormu ve daha bir çok soru merak konusu.

1970 yılında İstanbul’da doğan Erdal Türkmen’in burcu Balık’tır.

1986 senesinde Fırt ve Gırgır dergisi bünyesine dahil olmuş, karikatürist ve mizah yazarı olarak çalışmalarda bulunmuş, ardından Nankör, Fırfır, Deli ve Limon’da çalışmalarını devam ettirmiştir.

O dönemde Can Barslan, Kemal Kenan Ergen ve Gani Müjde gibi usta isimlerle birlikte mizah dergilerinde çalışan Erdal Türkmen akabinde ise Fos Mizah Dergisi’ni bir kaç arkadaşı ile birlikte çıkarmıştır.

1987 ve 1988 senelerinde Liseler Arası Tiyatro Şenliklerinde Övgüye Değer Oyuncu belgesi alan Erdal Türkmen daha sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Tiyatro Dekor ve Kostümü eğitimi almış, sonrasında M.S.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kulübü’nü kurmuş, 7 sene oyuncu, yönetmen ve yazar olarak çalışmalarına devam etmiştir.


Milliyet, Yeni Şafak ve Günaydın gibi gazetelerin bünyesinde ise grafikerlik, mizah yazarlığı ve karikatüristlik yapmış, yine oyuncu arkadaşları ile beraber Yeni Romantikler adlı çocuk tiyatrosunu kurmuş ve sahnede yer almıştır.

Bugüne kadar Çiçek Taksi, Hayat Bilgisi, Büyük Buluşma, Aynı Çatı Altında, Derman ve Yahşi Cazibe gibi projelerde rol almıştır.

Doğan Kardeş, Şafak Çocuk dergilerinde yazmış ve çocuk dergisi maketi yapmış, Show TV’de yayınlanan Şamata adlı programın skeçlerinde oynamış, Klas FM ve Radyo Şahin’de mizah programları hazırlamış ve sunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz