Elvan Odabaşı

Elvan Odabaşı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kariyeri, evliliği, eğitimi ve kısaca hayatı.

Elvan Odabaşı Kanar Kimdir? Nereli?

Diyetisyen Elvan Odabaşı 1981 senesinde aslen Karadeniz’in güzide ili Ordu’nun Ünye İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan bir kız kardeşi vardır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Samsun’da tamamlamıştır. Ortaokul döneminde oratoryo ile ilgilenmiş, Lise’de ise ilgisi Tiyatro’ya yönlenmiştir. Okulda bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmış, 2004 yılında ise mezun olmuştur.

Mezun olduğu sene bitirme tezi olarak hazırladığı Beslenme ve diyetetik öğrencilerinde yeme davranış bozukluğu görülme sıklığı isimli tezi, Avrupa’da Diets Newsletter dergisinde yayınlanmış ve ciddi bir yankı uyandırmıştır.

Elvan Odabaşı İş Hayatı, Kariyeri;

Mezuniyetin ardından, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Can Yemek Sanayi bünyesinde yönetici kurum diyetisyeni olarak iş hayatına atılan Odabaşı, ardından farklı sağlık kuruluşlarında beslenme ve diyet danışmanı olarak çalışmalar gerçekleştirerek, tecrübeler edinmiştir.

Her geçen gün mesleki kariyerinde başarılı adımlar atmış, kısa bir zaman dilimi içerisinde, Türkiye Diyetisyenler Derneği yönetim kurulu üyesi ve Uluslararası platformda American Dietetic Association üyesi olmuştur. Ayrıca, Diyabet Derneği ve Çölyak derneği üyeliğinin yanı sıra, Ankara Gençlere Hizmet Derneği üyeliği de mevcuttur.

2006’da yaşantısını sürdürdüğü Ankara’da FORMEO Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezini kurmuş ve bürokratlar dahil bir çok ünlü isme hizmet vermeye başlamıştır.


Kurmuş olduğu Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık merkezinde, aile hekimi psikiyatrist ve diyetisyenlerden oluşan ekip arkadaşları ile beraber çalışmalarını sürdürmektedir. Geçmişten günümüze uzmanlık alanında, bir çok sertifika programına katılmış, tüm program ve kursları başarı ile tamamlamıştır.

Sağlıklı yaşlanma, doya doya yiyerek zayıflama, sağlıklı beslenme ve kaliteli yaşam, hamilelik döneminde anne ve bebeğin beslenmesi. 0-3 bebek beslenmesi, üniversite sınavı öncesi beslenme ve beslenmenin sınav üzerindeki mucizevi etkisi, okul öncesi, okul döneminde, ofis ortamında, sporcularda beslenme üzerine bir çok konferans ve eğitimler vermiştir.

Ayrıca Ebeveynlerin Doğru Beslenme Alışkanlıkları Kazandırmadaki Önemi, Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlar, En güzel Kadın İçin Beslenme, Kısıtlı zamanda/yoğun iş hayatında doğru beslenme ve kilo verme teknikleri.

Elvan Odabaşı, Türkiye’nin ilk Diyet ve Sağlık gazetesi SIFIR KALORİ (FORMEO)’yi çıkarmış, aynı zamanda gazetenin editörlüğünü üstlenmiştir. dietETHIC Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi kurucusu olarak çalışmalarını sürdüren Odabaşı, Ankara Mangal Restaurant’ta tanıştığı Çağrı Kanar ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir çocuğu vardır.

Günümüzde ayrıca, Sağlıklı, lezzetli ve pratik tarifleri ile birlikte beslenme ile ilgili tüm merak edilenleri takipçileri ile paylaştığı, DOYA DOYA Yaşam isimli Youtube kanalı üzerinden video paylaşımları yapmaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz