Eli Türkoğlu

Eli Türkoğlu Bu Benim Öyküm isimli şarkı ile bir anda müzik dünyasına sıkı bir giriş yapmıştır. Hakkında ise kısa sürede bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu ve daha bir çok bilinmeyen özelliği.

Tuğçe Kandemir ile birlikte düet yaptıkları Bu Benim Öyküm şarkısı müzik severler tarafından tam not alan Eli Türkoğlu aslen Azerbaycan’lıdır.

2000 yılında dünyaya gelmiş, 2019 yılı itibariyle 19 yaşında olan Eli Türkoğlu’nun burcu ise Başak’tır. 17 yaşına kadar Azerbaycan’da yaşayan Eli Türkoğlu, bundan sonra yaşantısını Türkiye’de sürdüreceğini açıklamıştır. Ailenin tek çocuğudur. Boyu, 1.75 cm, kilosu ise 67’dir.

Seslendirdiği şarkıların yanı sıra gitar ve piyano’da çalan Eli Türkoğlu bir röportaj’da Türkçe’yi izlediği Türk dizileri sayesinde öğrendiğini açıklamıştır. Babası da müzisyen olan sanatçının babası Azeri Şarkılar seslendirmekte, annesi ise İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.

Azerbaycan Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde eğitim görmüş, ancak müzik hayatındaki hızlı yükselişin ardından okulu dondurmuş ve İstanbul’a taşınmıştır.

Eli Türkoğlu kendisine sorulan sorulara verdiği cevapları;

Ilımlı Olmak en sevdiği huyu, tembel olmak sevmediği huyu, 7 uğurlu sayısı, siyah en sevdiği renk, en sık kullandığı ve sevdiği söz hayırlısı’dır.

İlk zamanlarda şarkılarını kaydedip İnstagram üzerinden paylaşmıştır. Videoları dikkat çekince günümüzde de menajerliğini üstlenen menajeri kendisi ile iletişim kurmuş ve Dark’n Dark music isimli yapım şirketi ile anlaşma imzalamıştır. Annesinin belirttiği üzere henüz üç yaşında iken elinde kumanda şarkı söylediği dile getirmiştir. Aslında arabeskçi olduğunu ve fantazi müziklerden hoşlandığını, bugünlere ise nasıl geldiğine hala inanamadığını bir röportaj’da belirtmiştir.

Ülkesi Azerbaycan’da ciddi bir takipçisi bulunmakta, özellikle Türkiye’de olduğu gençlerin yoğun ilgisi çok fazladır. Tiyatro eğitimi de aldığı için ileride sık sık oyunculuk teklifleri alması beklenmektedir. Ancak henüz yolund başında olduğunu ve kariyerini müzik odaklı hedeflediğini açıklamıştır. Yeni bir albüm hazırlığı varmı sorusuna ise, albüm yapmayacağını ancak ilerleyen dönemde single çıkaracağı müjdesini hayranlarına iletmiştir.

İşte dinlenme rekorları kıran Eli Türkoğlu feat. Tuğçe Kandemir – Bu Benim Öyküm;

4 Yorumlar

  1. Eli Türkoglu Mükemmel bir sesi var.Cox sedik.
    Lakin merak ediyim Azerbaycanin hangi şeherinde idi.Men kendimde Azerbaycanliyim
    Eli sene Hayatinda hep basarilar dilerim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz