KimNereli.net

Eli Türkoğlu

Eli Türkoğlu Kimdir?

Eli Türkoğlu
Gerçek adı: Eli Türkoğlu
Doğum Tarihi: 13/09/2000 (19 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.75
Kilo: 67
Burç: Başak
Meslek: Müzisyen Şarkıcı
Doğum yeri: Azerbaycan

Eli Türkoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Eli Türkoğlu Bu Benim Öyküm isimli şarkı ile bir anda müzik dünyasına sıkı bir giriş yapmıştır. Hakkında ise kısa sürede bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kaç yaşında?, aslen nereli? boyu ve daha bir çok bilinmeyen özelliği.

Eli Türkoğlu aslen nereli? doğum yeri, burcu;

Tuğçe Kandemir ile birlikte düet yaptıkları Bu Benim Öyküm şarkısı müzik severler tarafından tam not alan Eli Türkoğlu aslen Azerbaycan‘lıdır.

2000 yılında dünyaya gelmiş, 2018 yılı itibariyle 18 yaşında olan Eli Türkoğlu’nun burcu ise Başak’tır. 17 yaşına kadar Azerbaycan’da yaşayan Eli Türkoğlu, bundan sonra yaşantısını Türkiye’de sürdüreceğini açıklamıştır. Ailenin tek çocuğudur. Boyu, 1.75 cm, kilosu ise 67’dir.

Seslendirdiği şarkıların yanı sıra gitar ve piyano’da çalan Eli Türkoğlu bir röportaj’da Türkçe’yi izlediği Türk dizileri sayesinde öğrendiğini açıklamıştır. Babası da müzisyen olan sanatçının babası Azeri Şarkılar seslendirmekte, annesi ise İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.

Azerbaycan Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde eğitim görmüş, ancak müzik hayatındaki hızlı yükselişin ardından okulu dondurmuş ve İstanbul’a taşınmıştır.

Kısaca kendisi hakkında sorulan sorulara şu şekilde cevap vermiştir;

Ilımlı Olmak en sevdiği huyu, tembel olmak sevmediği huyu, 7 uğurlu sayısı, siyah en sevdiği renk, en sık kullandığı ve sevdiği söz hayırlısı’dır.

İlk zamanlarda şarkılarını kaydedip İnstagram üzerinden paylaşmıştır. Videoları dikkat çekince günümüzde de menajerliğini üstlenen menajeri kendisi ile iletişim kurmuş ve Dark’n Dark music isimli yapım şirketi ile anlaşma imzalamıştır. Annesinin belirttiği üzere henüz üç yaşında iken elinde kumanda şarkı söylediği dile getirmiştir. Aslında arabeskçi olduğunu ve fantazi müziklerden hoşlandığını, bugünlere ise nasıl geldiğine hala inanamadığını bir röportaj’da belirtmiştir.

Ülkesi Azerbaycan’da ciddi bir takipçisi bulunmakta, özellikle Türkiye’de olduğu gençlerin yoğun ilgisi çok fazladır. Tiyatro eğitimi de aldığı için ileride sık sık oyunculuk teklifleri alması beklenmektedir. Ancak henüz yolund başında olduğunu ve kariyerini müzik odaklı hedeflediğini açıklamıştır. Yeni bir albüm hazırlığı varmı sorusuna ise, albüm yapmayacağını ancak ilerleyen dönemde single çıkaracağı müjdesini hayranlarına iletmiştir.

İşte dinlenme rekorları kıran Eli Türkoğlu feat. Tuğçe Kandemir – Bu Benim Öyküm;

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. YASEMİN ÇEBİ 10 Mayıs 2018

    MUHTEŞEM SESİ VAR KESİNLIKLE MÜZİK PİYASASINDA UZUN SOLUKLU OLMALI

  2. yavhehe 24 Mayıs 2018

    yasından olgun gözüküyor bence daha 17 yaşında ama sesi muhtesem

Eli Türkoğlu
Gerçek adı: Eli Türkoğlu
Doğum Tarihi: 13/09/2000 (19 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.75
Kilo: 67
Burç: Başak
Meslek: Müzisyen Şarkıcı
Doğum yeri: Azerbaycan
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.123 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.484 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.031 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.793 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.121 kez okundu

6.

Tarkan

223.876 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.488 kez okundu

8.

Emre Mor

194.207 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.429 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.852 kez okundu