Eleonore Fourniau

Eleonore Fourniau 2024 yılında Kaygusuz Abdal’ın ‘Var Ey Gönül’ isimli uzun havasını seslendirmiş büyük ilgi görmüştür. Hakkında merak edilenler, kariyeri, şarkıları, biyografi ve hayatı.

Eleonore Fourniau Kimdir?

Eleonore Fourniau müzisyen, şarkıcı, söz yazarı. Akademisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Eleonore’nin anne ve babası uzun seneler Orta Asya üzerine farklı çalışmalarda bulunmuş isimlerdir.

Eleonore Fourniau Nereli?

Eleonore Fourniau Fransa doğumlu, Fransız asıllı sanatçıdır. Eléonore Fourniau söylediği Kürtçe, Türkçe, Lazca ve Ermenice şarkılarla Türkiye’de büyük ilgi görmeye devam etmektedir.

Anne ve babasının çalışma ve araştırmalarda bulunmaları nedeni ile farklı ülkelerde yaşamıştır. 11 yaşından 14 yaşına kadar Özbekistan’da yaşamış, 3 sene içinde Özbek’ten ziyade Rusça dilini daha çok öğrenmiştir.

İlerleyen yıllarda ailesi ile birlikte Türkiye’ye taşınmıştır. Ailesinin Kürt kültürü ile ilişkili çalışmaları sebebiyle Kürt kültürüne büyük ilgi duymuştur.

İlerleyen süreçte ülkesi Fransa’da Tarih Öğretmenliği ve Rusça eğitimi almıştır. Lisans eğitimi sonrasında tekrar Türkiye’ye dönüş yapmış ve eğitimine devam etmiştir.

Türkiye’de tanıştığı Kürt öğrencilerle birlikte Kürt müziğine olan ilgisi artmış, bir çok müzisyenden eğitim almıştır. Anadolu müziğine ağırlık veren başarılı isim, 2.5 sene İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim almıştır.

2015 senesinde Altın Portakal En İyi Müzik Ödülünü alan isim olmuştur. 2016 senesinde tekrar Fransa’ya dönmüş ve Fas, Avustralya, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde konserler vermiştir.

Eleonore Fourniau Kaç Yaşında?

Eleonore Fourniau 37 yaşındadır, Doğum tarihi 1987, doğum yeri Paris.

Resmi instagram hesabı @eleonorefourniau ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz