Ece Mumay

1

Ece Mumay müzik dünyasının son yıllarda büyük çıkış yakalayan genç isimlerindendir. Youtube video kanalında ünlü sanatçıların bestelerini yorumlamış kısa sürede ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında vb. soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ece Mumay Kimdir?

1998 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı İstanbul doğumludur. Henüz 8 yaşında iken gitar çalmaya başlamış, çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. 3 yıl kadar, İTÜ Konservatuvarı Lise bölümünde eğitim görmüştür. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yapmış ve Lise eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü mezunudur.

Ece Mumay Nereli? Siirtli Mi? Boyu, Kaç Yaşında?

Doğma büyüme İstanbul’lu olan güzel isim, baba tarafından ise aslen Siirt’lidir. 12 Tem 2020 tarihinde, resmi twitter hesabından Menşei: Siirt paylaşımında bulunmuştur. Boyu 1.65 cm, kilosu 56, burcu ise aslan’dır. Saç rengi ve göz rengi ise Kahverengi. Sevgilisi var mı? varsa kim sorusunun cevabına ise henüz ulaşılamamıştır.

İlk albüm çalışması, 2018 yılında “Odamdan” ismi ile müzik severlerle buluşmuştur.

Ece Mumay Hakkında Gerçekler:

Başarılı isim, iyi düzeyde Almanca ve İngilizce, orta seviye de ise İspanyolca bilmektedir.
5 ay gibi çok kısa bir süre içinde tam 6 ödül almıştır.
Eğitim döneminde derslerinden ve sosyal çevresinin uyumsuzluğu sebebi ile problemler yaşamıştır. Dikkatini dağıtacak bir şeye ihtiyacı olduğunu, müziğin ise kendisini komplike iç dünyasından çıkardığını dile getirmiştir.
Arabesk, Almanca Rap, İspanyolca reggeaton ve yabancı pop dinlemekten büyük keyif almakadır.
Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses, Güllü ve Bülent Serttaş arabesk dalında dinlediği isimlerdir.
Mero, Eno, Dardan, Raf Camora, Capo ve Apache Almanca Rap dalında dinlediği isimler.
Beyonce, Rihanna ve Jason Derulo ise sevdiği yabancı pop sanatçılardır.
Türkiye’de müzik severlerin gönlünü Vazgeç Gönül isimli şarkı ile fethetmiştir. Şarkı dil öğreni için gittiği Almanya’da tanıştığı Kubilay Çalcalı’ya aittir.
Radyo dinlemekten büyük keyif alan Ece Mumay, kendi şarkılarının çalınmasının ise, kendisini motive ettiğini dile getirmiştir.
Müzik hayatının olmazsa olmazı değil, hayatımın ta kendisi demiştir.
İnternette genellikle güzel isme, kadife sesli yağmur sesli denilmektedir.
Yabancı dilde şarkılar yazmaktadır.
Youtube video kanalını 14 yaşında iken açmıştır.
18 yaşında plak şirketi Pasaj Müzik ile tanışmıştır.
Çalıştığı Menajerlik Derya Lebi – Yapım ise: Dark’n Dark Music.

Resmi instagram hesabı @ecemumay ‘ın günümüz itibariyle takipçi sayısı 397bin civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 346 B.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz