Ebru Elver

Ebru Elver günümüzde ülkemizin en önemli kadın vokallerinden birisidir. 90’lı yıllarda Ercan Saatçi’nin Özledim isimli şarkısını İspanyol, Flamenko ve Folk ezgileri ile birlikte farklı bir düzenleme ile müzik severlere sunmuştur.

Ayrıca bu şarkıya Ercan Saatçi’de eşlik etmiştir. Yine bu şarkıya çektiği klibin yönetmenliğinide Ercan Saatçi üstlenmiş, klipte ise dünya salsa şampiyonu Melisa Sahra Katılmış ve partneri Cem Demir yer almıştır.

Müzisyen bir ailenin kızı olarak 1980 yılında İstanbul Beyoğlu’nda doğup büyümüştür. Kova burcudur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını kazanan Ebru Elver’in ailesi müzisyen olmasına sıcak bakmadığı için üniversiteye gidememiştir.

Ancak Ebru Elver virtüözleri örnek almış ve kendisini müziğe adamıştır. 2000 senesinde profesyonel olarak şarkı söylemeye başlamıştır. 2006 senesinde kendi bestelerininde bulunduğu Rec By Saatchi etiketli ilk albümü Paranoyak’ı müzik severler ile buluşturmuştur. Daha sonra Duo Sahne Projeleri, 2012 yılında Kekeva Plak etiketli söz ve bestelerin tamamının kendisine ait olduğu İz albümü büyük beğeni toplamıştır.

Baba tarafından aslen Sivas, anne tarafından ise aslen Kahramanmaraş’lıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz