Dilan Çıtak

Dilan Çıtak hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Müzik kariyeri, albümleri, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2013 yılında usta sanatçı İbrahim Tatlıses‘in kızı olduğu iddiaları ile gündeme gelen Dilan Çıtak Tatlıses soyadını kullanabilmek için dava açmış ve davayı kazanmıştır. Babalık davasını İbrahim Tatlıses’inde kabul ettiği açıklanmıştır.

Dilan Çıtak’ın bundan sonra müzik dünyasında Dilan Tatlıses olarakmı yer alacağını ilerideki günlerde göreceğiz. Amcası ise yine sanatçı olan Hüseyin Tatlı‘dır.


Annesi Işıl Çıtak’tır. Annesinin Cem Çıtak ile evliliği nedeni ile üvey babasının soyadını almıştır. 2007 yılında Cem Çıtak yaşamını yitirmiştir. Tatlısesin babası olduğunu ise 13 yaşında annesinden öğrendiğini belirten Dilan Çıtak’ın bir kız kardeşi ve Berkay isminde bir erkek kardeşi vardır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik Bilimleri bölümünde eğitim almıştır. İskender Paydaş ve Işın Karaca gibi isimlerle çalışmıştır. Keman ve piyano çaldığın belirten Dilan Çıtak bir dönem kafede çalışmış kendi parasını kazanabilmek için palyaçoluk bile yaptığını açıklamıştır. Dilan Çıtak baba tarafından aslen Şanlıurfa‘lıdır. 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, yay burcudur.

2017 yılında şarkıcı Levent Dörter‘den evlilik teklifi almış günümüzde nişanlı olarak birliktelikleri devam etmektedir.

Kiminle düet yapmak istersin sorusuna ise yabancı sanatçılardan Justin Bieber, Türk sanatçılardan ise Tarkan olarak cevap vermiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz