Dila Yağcı

Dila Yağcı BluTV ‘de yayınlanan Çıplak isimli dizi de Aslı Banko karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Dila Yağcı Kimdir?

Dila Yağcı oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren güzel oyuncu 1996 İstanbul doğumludur. İki erkek kardeşi vardır.

Eğitim Hayatı:

İtalyan Lisesi (IMI) ve ardından da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İlkokul 4. sınıftan bu yana İstanbuldaki bir çok tiyatro okuluna gitmiştir. Üç yabancı dil bilmektedir. Mezun olduktan sonra günümüze kadar üç dizide rol almıştır.

Workcenter of Jerzy Grotowski okulunda iki kez Thomas Richards’la ile çalışma fırsatı yakalayan güzel isim, Lise döneminde 1 sene Haldun Dormen’den müzikal eğitimi almıştır.
dila yagci3

Dila Yağcı Oynadığı Diziler:

Dila Yağcı ilk dizi oyunculuk deneyimini Hekimoğlu isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra, BluTV’nin dizisi Çıplak 2’nin oyuncu kadrosunda yer almış, Aslı Banko karakterini canlandırmıştır. Dizide Müge Bayramoğlu (Eylül), Ramazan Mert Demir (Cem), Bora Cengiz (Yiğit), Feriha Eyüboğlu, Ayşe Akın, Ece Ertez, Can Evrenol, Tarık Emir Tekin, İpek Erdem ve Nergis Çorakçı gibi isimler de rol almıştır.

Ardından Kırmızı Kamyon adlı dizide hamile bir kadını canlandırmıştır.

Hakkında Kısa Bilgiler:

Güzel oyuncu spor yapmayı ve kitap okumayı çok sevmektedir. İyi bir okuyucu olduğunu belirten başarılı oyuncu, sosyal bir insandır. Çocukluk yıllarından bu yana sahne üzerinde olmayı her zaman çok sevmiştir. İki kedisi vardır, isimleri ise Muz ve Humus.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @dilayagci ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz