Didomido

0

Didomido seslendirdiği şarkılar ile bir anda müzik dünyasının en fazla dikkat çeken isimlerinden birisi olmuştur. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılında dünyaya gelen Didomido’nun gerçek ismi Didem’dir, ancak soyadı bilgisine ulaşılamamıştır. Ayrıca henüz merak edilen boyu, kilosu ve burcu gibi bilgilerine ulaşılamadı. Aslen Sakarya’lı olduğu ve Sakarya’da doğduğu belirtiliyor.

Seslendirdiği şarkılar Hip hop tarzında, küresel bir ritim ve tarz’a sahiptir. Özellikle sosyal medya dünyasını Nimet isimli şarkısı ile sallamayı başarmıştır. Tüm dikkatleri üzerine çekmiş bu şarkı ile Spotify’in Global Viral 50 listesinde ilk kez bir Türk şarkısı 2 numaraya çıkmıştır. Bir diğer deyişle Nimet şarkısı dünya listesinde 2. sıraya yerleşmiştir.

Şarkının söz ve müziği Eglo G ‘ye aittir. Belirtildiği üzere Kıbrıs’ta yaşantısını sürdüren ve Eglo G ismini kullanan Ömer adından bir müzisyen ile tanışmıştır. Ancak tanışmaları pandemi dönemine denk geldiği için müzik çalışmalarını birlikte evden sürdürmek zorunda kalmışlardır. Nimet isimli şarkıyı da evde çıkarmışlardır.

Nimet şarkısı Youtube video sitesine yüklendiği andan itibaren sadece 6 gün içinde 6 Milyon civarında izlenmiştir. Günümüz itibariyle bu sayı 25 Milyon civarına ulaşmıştır.

Didomido sosyal medya;

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullansada henüz yüzünü tam olarak göstermemiştir. Resimlerinde ve videolarında yüzü yarım olarak gösterilmekte, bu da müzik severler tarafından hakkında daha da fazla detayın merak edilmesine sebep olmaktadır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 536bin civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 132 B …

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz