Deniz Baydar

Deniz Baydar Avlu, Aşk ve Gurur ve Şefkat Tepe gibi diziler de rol almıştır. Güzel oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Deniz Baydar Kimdir? Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Deniz Baydar 1991 yılının Eylül ayında dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bale Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ancak bale yerine kariyerini oyunculuk üzerine sürdürmeye karar vermiştir. Her ne kadar oyunculuk üzerine yoğunlaşsa da bale için “Bale benim ilk göz ağrım” diyerek baleyi de hayatından çıkaramadığını sözlerine eklemiştir.

2012 yılında oyunculuk eğitimi alan güzel isim, oyunculuk kariyerinin yan ısıra bir sanat okulu açma hayali ile küçük balerinler yetiştirmeye karar vermiştir. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre 3 ve 17 yaş aralığında olan genç yeteneklere bale ve oyunculuğu harmanlayarak eğitim vermektedir. Diğer bir yandan, dünyada 20’yi aşkın kentte farklı insiyatiflerce yürütülen Ballerina Project’in Türkiye ayağında yer almıştır.

Bugüne kadar rol aldığı sinema ve diziler ile dikkatleri üzerine çeken güzel isim ekran severler tarafından büyük bir beğeni ile takip edilmektedir. Resmi instagram hesabını @denizbaydar_ kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 16,5bin civarındadır. Rezzan Çankır Menajerlik Ajans bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Bekar olan Deniz Baydar‘ın magazin dünyasında ve medyaya yansıyan haberlerine göre sevgilisi Tugay Mercan’dır.
denizbaydar

Deniz Baydar Oynadığı Sinema ve Diziler:

Avlu ve Şefkat Tepe dizileri ile öne çıkan güzel ismin rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Şefkat Tepe (Hayalet Zehra) 2013
Aşk ve Gurur (Feraye Arca) 2017
Avlu (Aysel) 2018
Aşk Taktikleri (Sinema Filmi) (Cansu) 2022

En son rol aldığı Aşk Taktikleri isimli sinema filmde Demet Özdemir, Şükrü Özyıldız, Hande Yılmaz, Doğukan Polat, Özgür Ozan, Yasemin Yazıcı ve Atakan Çelik gibi isimler de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz