Deniz Ali Cankorur

Deniz Ali Cankorur televizyon dünyasının sevilen çocuk oyuncuları arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? kimdir? kısaca hayatı, oyunculuk kariyeri biyografisi.

2007 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Ali Cankorur Başak burcudur.

Çok küçük yaşlarda iken yetenekleri ailesi tarafından fark edilmiştir. Henüz bebek denebilecek dönemlerinde iken çevreyi iyi gözlemlemesi ve yeteneklerinin belirgin olarak ortaya çıkması nedeni ile ailesi tarafından bir ajansa kayıt ettirilmiştir. İlk dönemlerde reklamlarda yer almış, Anadolu Emeklilik ve Sütaş Peynir markaları başta olmaz üzere bir çok reklam filminin yüzü olmuştur.

İlk sinema deneyimini 2013 yılında Su ve Ateş (Kemal) isimli film ile gerçekleştirmiş, ilk dizi deneyimini ise sevilen dizi Kırgın Çiçekler ile yaşamıştır.

Daha sonra Hayat Şarkısı, Hayat Sırları ve Kızım isimli dizilerde rol almıştır. En son rol aldığı Kızım dizisinde Öykü’nün arkadaşı olan Mertcan karakterini canlandırmıştır.

Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdüren Deniz Ali Cankorur’ın Derin isminde bir de kız kardeşi vardır. Boyu 1.45 cm, kilosu ise 41’dir.

1 Yorum

  1. Deniz ali nin babası vamık cankorur yıllarca prodüksiyon firmalarına dekor hizmeti vermiş bir endüstri tasarımcısıdır aynı zamanda ali poyrazoğlunun dayısının oğludur. Amcası ali rıza cankorur yönetmendir. Antalya film festivali dahil Uluslararası 8 ödül almıştır

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz