Colin Farrell

1

1976 doğumlu dünyaca ünlü oyuncu Colin Farrell İkizler burcudur. İrlanda asıllıdır ve İrlandalı olduğu için her defasında kendisi ile gurur duyduğunu sıkça dile getirmektedir.

2001 yılının Temmuz ayında oyuncu, İngiliz aktris Amelia Warner ile evlenmiş Kasım ayında ise boşanmıştır. Daha sonra Kanadalı manken, model Kim Bordenave ile birlikte yaşamaya başlayan Colin Farrell’in bu birlikteliğinden 12 Eylül 2003 doğumlu James, ayrıca oyuncu Alicia Bachleda’dan Henry isminde bir oğlu vardır.

Hollywood sinemasının kötü çocuğu olarak adlandırılan Colin Farrell’in çalkantılı yaşantısından kurtulmasının en büyük sebebi çocukları olmuştur. Kadın ve alkole olan düşkünlüğü onu uzun yıllar bağımlı hale getirmiş, ancak kendisine bağlı ve sorumlu olduğu iki çocuğu olduğu için kendisiyle mücadele vermiştir.

Babası eski İrlandalı futbolcu Eamon Farrell’dir. 2003 senesinde dünyanın en seksi 5. adamı ilan edilen Colin Farrell’in ablası Claudine Farrell’de oyuncu aynı zamanda kişisel asistanıdır. Ekran severler tarafından özellikle Tigerland filmindeki canlandırdığı Roland Bozz karakteri ile tanınmıştır. Bad Boy lakabı ile ün yapan Colin Farrell, çocukluk yıllarda babası gibi futbolcu olmak istemiş hatta 90’lı yıllara kadar Castleknock Celtic adlı bir takımda kalecilik yapmıştır. 12 yaşından bu yana kronik uykusuzluk sorunu ile mücadele ettiğini belirten Farrell’in en sevdiği kitap ise Nietzsche Ağladığında adlı kitaptır.

We Are Ireland, Burma Soldier, Dumbo, It’s Not Yet Dark, Kicking It, Gizem, Falling for a Dancer, Drinking Crude, Widows, Sevimli Haydut, Doğal Kahramanlar, Veronica Guerin, Aşk ve Tutku, Dünyanın Sonundaki Ev, Savaş Alanı, Dr. Parnassus, Cassandra’nın Rüyası, Şeref ve Cesaret, Aşka Sor, Yanlış Hesap, Amerikan Haydutları, Saving Mr. Banks, Tigerland, Zafer ve Gurur, İlahların Aşkı, Özgürlük Yolu, Londra Bulvarı, Solace, Yedi Psikopat, Azınlık Raporu, İntikam Benim, Korku Gecesi, Çılgın Kalp, Çaylak, Winter’s Tale, Patrondan Kurtulma Sanatı, Korkusuz, Büyük İskender, Özel Tim, The Lobster, Gerçeğe Çağrı, Kutsal Geyiğin Ölümü, The Beguiled, Kanun Namına, Telefon Kulübesi ve Fantastic Beasts and Where to Find Them adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz