Çinare Melikzade

0

Çinare Melikzade Türkiye’de katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile dikkat çekmiştir. Başarılı sanatçı hakkında merak edilenler, kısaca müzik kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Çinare Melikzade Kimdir?

Çinare Melikzade şarkıcı, solist, müzisyen. Çok küçük yaşlarda müziğe büyük ilgi duymuş, ilerleyen yıllarda kariyerine müzik alanında devam etmeye karar vermiştir. Azerbaycan’ın ünlü müzisyenlerinden Oktay Zülfikarov’dan şan eğitimi, dersleri almıştır. 5 sene kadar, müzik okullarında fortepiano ders eğitimi almıştır.

Çinare Melikzade Nereli?

Çinare Melikzade aslen Azerbaycan Bakü doğumludur. Baba tarafından Bakü’lü.

Çinare Melikzade Kaç Yaşında?

Çinare Melikzade 33 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Ekim 1990, burcu terazi, doğum yeri Bakü.
cinare Melikzade5 jpg
Kısaca Hayatı:

Başarılı sanatçı aldığı müzik eğitimleri sonrasında katıldığı şarkı yarışmaları ile tanınmıştır. Azerbaycan’da Pöhre, Yeni Ulduz, Türkiye’de ise O Ses Türkiye şarkı yarışmalarına katılmıştır. Müzik dünyasının yanı sıra oyuncu olarak ta çalışmalar da bulunmuştur. Oyunculuk eğitimi de alan güzel isim, çeşitli sinema ve diziler de rol almıştır.

2008 ve 2012 yılları arasında ise Azerbaycan Güzel Sanatlar Üniversitesi (Medeniyet ve İncesenet Üniversitesi)’nde eğitim görmüştür.

Seslendirdiği cover şarkılar sosyal medya dünyasında milyonlarca kez izlenmiştir. Ülkemizde Mustafa Sandal, Haluk Levent, Mustafa Ceceli ve Rafet El Roman gibi ünlü sanatçılar ile düet yapmış, birlikte sahne almıştır. Taksim trio grubunda Aytaç Doğan, Hüsnü Şenlendirici ve İsmail Tunçbilek ile de şarkılar seslendirmiştir.

Türkiye başta olmak üzere Azerbaycan dışında, İran, Rusya, Amerika ve Almanya dahi bir çok ülkede konser veren sanatçı, ayrıca bir çok canlı yayın programına davet edilmiştir.

Seslendirdiği bazı şarkıları olan, Olmayanım, İhtiyacı var, Yerim Gen olmaz, dallarımı kırdılar, Yuxum çin olmaz, gönlüme gönlüme, senden insaf diler yarin, vurulmuşam bir yara, aşk sızım, seviyor sandım, yarınım bugünüm her zerrem bütünüm, eli güllü dili ballım ve şirin günler dahil pek çok şarkı büyük beğeni toplamıştır.

Resmi instagram hesabı @cinara_melikzade, resmi twitter hesabı ise @Cinaramelikzade’dir. Ayrıca youtube video kanalında da seslendirdiği şarkıları paylaşmaktadır. Youtube video kanalı ise @CinareMelikzadeOfficial ‘dır.
cinare Melikzade4 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz