Charlize Theron

0

Charlize Theron, 07 Ağustos 1970 yılında Güney Afrika, Benoni’de doğmuştur. Sinema sanatçısı ve aslen Güney Afrika’lıdır. Çocukluk yıllarının büyük bir kısmını ailesinin çalışmış olduğu çiftlikte geçirmiştir ve aynı zamanda ailenin tek çocuğudur.

Küçük yaşlarındayken bale eğitimi almıştır. Açık hava sinemasında Amerikan filmlerini severek izleyen Charlize Theron ‘un sinemaya olan ilgisi ve yeteneği o zamanlar başlamıştır. Satın aldığı filmleri defalarca izlemiştir.

Daha sonraki yıllarda profesyonel şekilde bale eğitimi almıştır. 16 yaşına geldiğinde bir modellik yarışmasına katılarak birinciliğe layık görülmüştür. Charlize Theron’un kariyer adımları bu aşamada çıkış yapmaya başlamıştır. Yarışmadan sonra İtalya’ya giderek Milano’da bir ajansla anlaşmış ve bir çok ünlü dergiye kapak olmuştur.

1992 yılında Amerikan magazin dergisi için fotomodel olarak New York’a gitmiştir. New York’a gittiğinde Joffrey Ballet’e yazılmış ve fotomodelliğe devam ederek kazancını sağlamaya devam etmiştir. Baleyi çok seven Charlize, talihsiz bir durum yaşayıp dizini inciterek baleyi bırakmak zorunda kalmıştır.

18 yaşına geldiğinde Los Angeles’a gitmeye karar vermiştir ve orada ufakta olsa bir filmde rol alma şansını yakalamıştır. Bir çok ünlü oyuncuların menajerliğini yapmıştır. Daha sonra kendisini John Crosby keşfetmiştir. John Crosby aracılığı ile tam olarak oyunculuk hayatına atılmıştır. Hemen ardından 1996 yılında “2 Days in the Valley” ve “That Thing You Do!” filmleri ile ilk deneyimlerini yaşamıştır. Asıl ününe 1997 yılında başrollerini ünlü isimlerden olan Keanu Reeves ve Al Pacino ile paylaştığı ‘Şeytanın Avukatı’ isimli filmiyle kavuşmuştur. 2003 yılında rol aldığı Cani filmi ile  En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına layık görülmüştür.

Jackson isimli bir oğlu, August isimli bir kızı vardır. Jackson’u 2012 yılında evlatlık edinmiştir. Bir çok ödülü olan yetenekli oyuncu Charlize Theron’un yer aldığı projelerden bazılar; Cani, Vadide İki Gün, Mad Max:Fury Road, Kasımda Aşk Başkadır, Şeytanın Avukatı, Tully, Gerçeğin İki Yüzü, Genç Yetişkin, İtalyan Aşkı, Hızlı ve Öfkeli 8, Tek Başına, Aşk Ateşi, Soygun, Gringo, Hancock gibidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz