Cansu Güney

Cansu Güney hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Cansu Güney aslen Antalya doğumludur. Boyu 1.76 cm, kilosu 53, burcu ise oğlak’tır.

Henüz 15 yaşında iken modellik yapmaya başlamış, ancak her zaman hayalinde oyunculuk yapma isteği olmuştur. 2014 senesinde İstanbul’a giderek, Kadir Has Üniversitesi Sinema Televizyon (İngilizce) Tam burslu öğrencisi olarak eğitim hayatını sürdürmüştür.

Ayrıca üniversite eğitiminin yanı sıra, oyunculuk atölyelerinde oyunculuk eğitimleri alan Güney, ayrıca üniversite döneminde iken, 2016 ve 2017 yılında Uçankuş Tv ekranlarında haber ve magazin programı sunuculuğu yapmıştır.

Bugüne kadar, Eti benimo, Folkart yapı, Avivasa, Sanita Hospital, Capitol AVM ve Ng Hotels gibi birçok reklam filminde yer alan güzel isim, 2018 yılında Yasak Elma adlı dizide rol almıştır. Dizide Hazal karakterini canlandırmıştır.

2020 yılında ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan İncir Ağacı adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Figen Karasu karakterine hayat vermiştir.

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncu’nun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 10,6bin civarındadır. En çok merak edilen sorulardan bir taneside sevgilisi var mı? veya sevgilisi kim? sorusudur. Ancak henüz bu konu hakkında hiç bir kaynakta bilgiye rastlanmamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz