Can Kakışım

Can Kakışım Haber Global’de Erhan Ertürk’ün canlı yayın konuğu olmuş ve yoğun iç politika gündemini değerlendirmiştir. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Can Kakışım Kimdir? Nerelidir?

1983 yılında dünyaya gelen Can Kakışım, aslen Trabzon’ludur. Ankara Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Ardından yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır. Tez konusu ise “An analysis of the U.S. foreign policy attitudes in the post-cold war era and their implications at the global level”. Ardından İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Alanında Doktora yapmıştır. Doktora tez döneminde Queen’s Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Will Kymlicka ile çalışmıştır.

2008 ve 2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Can Kakışım Kitapları:

“Sınıf, Etnisite ve Kimlik, Sosyalist Paradigmanın Evrimi”

Sosyalist düşünce, etnik kimliklere ve azınlık meselesine nasıl baktı? Çalışmasında, 19. yüzyıldan günümüze bu bakışı ve onun nasıl bir değişim geçirdiğini incelemiştir.

Resmi instagram hesabını @cankakisim kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz