Çağla Erdimen

Çağla Erdimen hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? hangi sinema filmlerinde rol almıştır? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında dünyaya gelen Çağla Erdimen, İstanbul Aydın Üniversitesi Tiyatro Drama ve Oyunculuk bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca Kocaeli Şehir Tiyatrosu, İzmit Sanat Merkezi, Pera Güzel Sanatlar Akademisi ve Müjdat Gezen Sanat Sanat Merkezi’nde eğitim almıştır.

2007 yılında Tiyatro ile tanışan güzel oyuncu, Lise döneminde iken tiyatroya adım atmıştır. Çoğu zaman okuduğu okulun karşısına olan SDKM (Kocaeli Şehir Tiyatrosu)’nda idi. Provadan çıkan oyuncular ile konuşmuş, onlarla tanışmış, öğrenmek için hep kendisine şans tanımıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Yapışık Kardeşler isimli proje ile gerçekleştirmiştir. 2019 senesinde ise Araf 3: Cinler Kitabı isimli sinema filminde rol almış ve filmde Nihal karakterini canlandırmıştır. Korku filmi Araf serisinin en güzel filmi olan Araf 3’te oyuncu Mehmet Baştürk ile birlikte başrol’de oynamıştır.

Çağla Erdimen oyunculuk kariyerinin dışında, binicilik, yüzme, keman çalma, performans sanatçılığı ve dans ile de bir hayli ilgilidir. Levent Ünalan Talent Oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Boyu 1.72 cm, kilosu ise 56’dır. Maalesef hiç bir kaynakta doğum yeri ve aslen nereli olduğu ile ilgili bilgilere ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz