Cafer Nazlıbaş

1

Cafer Nazlıbaş 1988 yılında dünyaya gelmiştir. İlkokul ve Ortaokulu Eskişehir’de tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü 1. olarak kazanmış ve 4 sene viyola, piyano ve keman dersleri almıştır.Kemane sanatçısı Cafer Nazlıbaş Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Temel Bilimler Türk Halk Müziği bölümü’nde eğitim almıştır. Lise eğitimi döneminde televizyon programlarında ve Kültür Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Korosu’na bağlı olarak Anadolu Senfonisi Orkestrasında Kemane sanatçısı olarak yer almıştır.

Geçmişten günümüze bir çok ilde dinletileri müzik severlere sunmuştur. Ayrıca dans, film ve albümlerde farklı müzikal boyutları ile yer almış ve 2013 yılında Feryad-ı Kemane adlı ilk solo albümünü 2013 yılında kendi bestelerinide içerisinde olarak müzik severlerin dinletisine sunmuştur. Cafer Nazlıbaş aslen Eskişehir’lidir ve Eskişehir doğumludur.


İlginizi Çekebilir :   Ata Çağlayan

1 Yorum

  1. Takdirle izliyorum.En son, mahallemde Bakırköy Cem Karaca da Ailenizle ve performansınızla mükemmeldiniz.Sağlık ve mutluluklar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz