Büşra Pekin

Büşra Pekin hakkında aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Oynadığı diziler, filmler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bir çok tiyatro oyunu, dizi ve sinema’da rol alan Büşra Pekin özellikle çıkış yakaladığı ve ekran severlerin daha iyi tanıdığı oyun Çok Güzel Hareketler Bunlar gösterileri’nde Havuçlu Anne karakteri ile olmuştur. 9 Eylül Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümü mezunu Büşra Pekin Suudi Arabistan’da dünyaya gelmiştir.

Babasının görev için bulunduğu dönem nedeni ile Arabistan doğumlu olan Pekin anne tarafından aslen Urfa Siverek’li, baba tarafından ise aslen İstanbul’ludur.

5 yaşından itibaren İzmir’de yaşamaya başladığı için bir çok yerde İzmir’lidir yazmaktadır. En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Familya dizisi oyuncuları kadrosunda yer almıştır.

Bugüne kadar Bir Demet Tiyatro, En Son Babalar Duyar, Sınıf, Aşağı Yukarı Yemişliler, Muhteşem Yüzyıl, Annem Uyurken, Kardeş Payı ve Familya gibi projelerde rol almıştır.

Yaklaşık 7 senelik mutlu bir birlikteliği olan sevgilisi ünlü sanatçı Ersay Üner ile 2019 yılında sosyal medya hesabından ayrıldıklarını duyurmuştur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz