Buse Türker

Buse Türker uzun yıllar önce İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilmiş ve Tatlıses’in konserinde sahneye çıkmıştır. Sahnede Berivan şarkısını söylemiş ve tüm müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Buse Türker Kimdir? Kaç Yaşında?

Günümüzde kariyerine yine müzik üzerine sürdüren başarılı isim Konservatuvar mezunu, caz sanatçısı, piyanist olarak çalışmalarına devam ediyor. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre 1991 yılında dünyaya gelen Buse Türker 31 yaşındadır. Aslen Bursalıdır ve Bursa da dünyaya gelmiştir.

Henüz 13 yaşında iken İbrahim Tatlıses tarafından konserinde sahneye çıkarılmıştır. Günümüzde ise bambaşka bir müzik kariyeri ile yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

O yıllarda Berivanım adlı türküyü seslendiren başarılı sanatçısı günümüzde arabesk müzik türünden çok uzak bir kariyer yapmıştır.

Okul ile birlikte, özel piyano ve solfej derslerine başlamış, Piyano ve solfej dersleri ile birlikte klasik müzik ve caz hayatına girmiştir. Ciddi bir ses eğitimi almak istediği için Opera okumayı düşünmüş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Bölümü’nü kazanmıştır. Lise eğitimini ise Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünde tamamlamıştır.

Lynn Trepel Çağlar’dan şan dersleri alan Türker, Lisans eğitimi devam ederken bir yandan da çeşitli orkestralarda solist olarak yer almış, piyano-vokal performansları yaptığı kendi sahneleri ile çalışmalarına devam etmiştir.

Konservatuvar ile birlikte İstanbul günleri başlamıştır. O dönem 1 sene kadar ENBE Orkestrası’nın solistliğini yapmıştır.

Çok küçük yaşlarda iken Ebru Gündeş ve İbrahim Tatlıses gibi isimlerin hayranı olan başarılı sanatçı günümüzde caz, R&B ve blues müzik türlerine ilgi ve hayranlık duymaktadır. Sıkı bir caz piyanisti olan Buse Türker, yapımcı Özgür Ögöz ile tanıştıktan sonra, Nazan Öncel bestesi olan Uzatmayalım’ı ilk single olarak yayınlamıştır. Daha sonra ise Seyyah adlı single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Resmi intagram hesabı kullanıcı ismi @buseworld


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz