Burak Tozkoparan

0

Burak Tozkoparan ekranlarda oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığı ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen Burak Tozkoparan baba tarafından aslen Rize’lidir. Burcu akrep, saç rengi sarı, kumral, göz rengi mavi, boyu 1.80 cm, kilosu ise 74’tür.

Eğitim hayatı;

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi’ni başarı ile tamamlayan yakışıklı oyuncu daha sonra, Okan Üniversitesi Sinema ve Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir dönem ciddi anlamda müzik ile ilgilenmiş, Pervane isimli bir grupta baterist olarak yer almıştır. Ayrıca 2011 senesinde Vodafone 14. Liseler arası müzik yarışmasında Enstrüman dalında Bateri 1. olmayı başarmıştır. Bir nevi oyunculuk kariyerinde ki başarını müzik ile de göstermeyi başarmıştır.

Uzun süre sonra ise yine müzik ile ilgili çalışmalarını sürdürmüştür. Dört X Dört isimli grup ile Belki isimli albümü müzik severler ile buluşturmuştur. Albüm çalışmasında vokal ve gitar Deniz Tuzcuoğlu, gitar Alp Tiner, basgitar Burhan Azemi, davul’da ise ünlü isim yer almıştır.

Sevgilisi kimdir?

Bir dönem rol aldığı Kırgın Çiçekler isimli dizide rol arkadaşı Biran Damla Yılmaz ile sevgili oldukları yönünde bir çok haber medyanın gündemine gelmiştir. Ancak yakışıklı oyuncu sadece arkadaş olduklarını dile getirmiştir. Günümüz itibariyle sevgilisi kim? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Burak Tozkoparan oynadığı diziler;

2014 – Paramparça (Ozan Gürpınar)
2016 – Hesapta Aşk (Mert) (Sinema Filmi)
2017 – Kırgın Çiçekler (Komiser Ali)
2018 – Tek Yürek (Cem)
2019 – Gençliğim Eyvah (Zola Asmalı)
2019 – Sesinde Aşk Var (Rüzgar) (Sinema Filmi)

Resmi sosyal medya hesaplarında ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,5milyon civarındadır. Oyunculuk kariyerini ise Abdullah Bulut Menajerlik bünyesinde devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz