Burak Sevinç

Burak Sevinç Türk televizyon dünyasının sevilen isimlerindendir. Hayranları tarafından sık sık aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu baba tarafından aslen Zonguldak’lıdır. Boyu 1.88 cm, kilosu 80, burcu ise koç’tur.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan ünlü isim ilk dizi oyunculuk deneyimini Babam İçin isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra bir çok başarılı projenin oyuncu kadrosunda yer alan Burak Sevinç oyuncu kimliğinin yanı sıra Enbe Orkestrası’nda profesyonel müzisyenlik yapmaktadır. Uzun yıllardır Kanun çalan ünlü isim ayrıca gitar’da çalabilmekte bunların yanı sıra solist olarakta eserler seslendirmektedir. Hatta Youtube video kanalında seslendirdiği parçaları amatör kayıt altında hayranları ile buluşturmaktadır. Babasının da Udi olduğunu dile getirmiştir.

Burak Sevinç oynadığı sinema ve diziler;

Babam İçin
Yalan Dünya
Merhaba Hayat
Ben Onu Çok Sevdim
Maaile
2014 – Kurtlar Vadisi Pusu Sezon 9
2015 – Evli ve Öfkeli
2015 – Kurtlar Vadisi Pusu Sezon 10
2016 – Altınsoylar
2016 – Dönerse Senindir
2017 – Söz (Fethi)
2019 – Nasipse Olur
2019 – Leke
2020 – Soygun Oyunu: Büyük Vurgun

Evli mi? eşi kim?

1 Ağustos 2015 tarihinde Şehir Tiyatroları oyuncusu Şirin Kılavuz ile dünya evine girmiştir.

Yakışıklı oyuncu sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,1milyon civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 95,8 B.. Twitter hesabında ise 123,2 B takipçi bulunuyor. Sosyal medya hesabında da belirttiği üzere Menajer: Neslihan Uzer & Yaprak Atış ile çalışmalarını devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz