Burak Kalfa

0
Burak Kalfa

Burak Kalfa iş dünyasının başarılı isimlerindendir. Son dönemde ünlü sanatçı Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur ile nişanlanan ünlü isim sık sık magazin gündeminde yer almıştır. Ünlü iş adamı hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Kalfa Kimdir?

Burak Kalfa 1986 yılında İstanbul, Yeşilköy’de dünyaya gelmiştir. Kalfa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Başarılı iş hayatını sürdürmektedir. 6 kardeştir.

Burak Kalfa Nereli?

Burak Kalfa aslen Muş’ludur.

Burak Kalfa Eğitim Hayatı

Burak Kalfa ilk olarak ilk öğrenimini Fatih Koleji’nde tamamlamıştır. Daha sonra Lise dönemini Amerika’da Regist Koleji’nde okumuş, Üniversiteyi ise Beykent Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nde tamamlamıştır.
Burak Kalfa

Burak Kalfa Ne İş Yapıyor? İş Hayatı

Burak Kalfa ilk olarak 2005 yılında Kalfa Grubu kurmuştur. İş hayatında bir çok başarı elde etmiş, ilk olarak otomotiv sektöründe yer almıştır. Daha sonra inşaat ve ardından kendi yaptığı cihazlara patent alıp dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmıştır.

2020 yılında, Türkiye de ihracat rekortmeni olan başarılı isim, bunun yanı sıra instagram Facebook gibi sosyal mecralarda içerik üretmiştir. Hem iş hayatında, hem de sosyal medya dünyasında oldukça ses getiren Kalfa, bir çok haber siteleri yayını yapmıştır. Kariyerine ise kaldığı yerden Kalfa Grup olarak devam etmektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @burakkalfaofficial olan ünlü ismin günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1milyon ‘u aşmış durumdadır.

2022 yılında ünlü sanatçı Ferdi Tayfur ve Necla Nazır’ın kızı Tuğçe Tayfur ile nişanlanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz