Bükre Sena Sait

Bükre Sena Sait hem müzik, hem de oyunculuk dünyasının yakından tanıdığı başarılı isimlerdendir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bükre Sena Sait Kimdir?

Bükre Sena Sait tiyatrocu, müzisyen, rap sanatçısı, sinema, film ve dizi oyuncusu. Tüm bunların yanı sıra günümüze kadar 2 kitabı basılmış genç yazar olarakta tanınmaktadır.

Kitapları:

Dolunay Etkisi – Leydi Evans ve Sanata Dair İpe Sapa Gelmez Bir Soruşturma.

Müzik dünyasında ilk olarak O Ses Rap yarışması ile dikkat çekmiştir. Çalarsın Bi’ Saksafon, Kendimdeyim ve Unicorn rap parçalar büyük ilgi görmüştür. Özellikle Kendimdeyim rap parçası büyük ilgi görmüş, Kendimdeyim parçasının söz ve müziği kendisine aittir.
Bukre Sena Sait4 jpg

Bükre Sena Sait Nereli?

Bükre Sena Sait aslen İzmir’lidir. Babası İzmir AK Parti 24. Dönem Milletvekili Rıfat Sait, annesi ise Balkan günlüğü gazetesi Sorumlu Yazı İşleri müdürü olarak çalışmış olan Sevilay Sait.

Bükre Sena Sait Boyu, Kilosu

Bükre Sena Sait 1.70 boyunda ve 56 kilodur.

Bükre Sena Sait Kaç Yaşında?

Bükre Sena Sait 23 yaşındadır.

Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunu olan başarılı isim ayrıca, Sadri Alışık – Kamera Önü Oyunculuk ve Sahne Tozu – Temel Oyunculuk eğitimi almıştır.

2020 senesinde Pera Müzesi Dans Tiyatrosunda ve 2016 senesinde Bir Evlenme Oyunu adlı tiyatro oyununda Agafya karakteri ile sahne almıştır. Hasan Can Kaya’nın sunduğu ve Exxen’de yayınlanan Konuşanlar adlı programın 103. bölümünde yer almıştır.
Bukre Sena Sait2 jpg

Bükre Sena Sait Oynadığı Diziler:

Bükre Sena Sait TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kendi Düşen Ağlamaz isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Kendi Düşen Ağlamaz dizisi oyuncuları Hakan Yılmaz, Selen Soyder, Enes Koçak, Eylül Tumbar, Hivda Zizan Alp, Yonca Şahinbaş, Berat Yenilmez, Yiğit Kalkavan, Serhan Onat, Barış Yalçın, Çağla Boz, Beste Yaralı, Bilgesu Kural, Zeynep Bostancı, Sevgi Aydınlı, Aslı Akın Narcı, Yağmur Atmaca, Ezgi Can Kaya, Sait Genay ve Sema Çeyrekbaşı gibi isimlerden olmuştur.

Kendi Düşen Ağlamaz (2023)
Altay (2023)
Ada Masalı (Selin) (2021)
4N1K (2018)
İkizler Memocan (2018)

Resmi instagram hesabı @bukresenasait ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz