Brigitte Nielsen

Sinema tarihinin unutulmaz isimlerin Brigitte Nielsen 1963 doğumludur. Yengeç burcudur. Danimarka asıllı oyuncu Brigitte Nielsen özellikle sinema severler tarafından, Rocky 4 sinema filminde canlandırdığı karakter ile hatırlanmaktadır. Ayrıca Kızıl Sonya karakteri ile de uzun yıllar hafızalarda yer edinmeyi başarmıştır.

Geçmişten günümüze, Exodus: Humanity Has a Price, Mercenaries, Raising Hope, The Key, Eldorado, Ronal Barbaren, SOKO Stuttgart, Big Money Rustlas, Nite Tales: The Series, The Hustle, Voyage, Un posto al sole, Doomsdayer, Hostile Environment, She’s Too Tall, Paparazzi, Snowboard Academy, Fantaghirò, Galaxis, Codename: Silencer ve Chained Heat II gibi bir çok projede rol almıştır.

Toplam 5 kez evlenmiştir. İlk evliliği 1983 ve 1984 Kasper Winding, ardından 1985 ve 1987 Sylvester Stallone, 1990 – 1992 Sebastian Copeland, 1993 – 2005 Raoul Meyer, 2006 yılında ise Mattia Dessi.

Bu evliliklerinden Julian, Killian, Douglas ve Raoul Ayrton isimlerinde 4 oğlu vardır. Ayrıca 2018 yılında 54 yaşında iken tekrar hamile kaldığı açıklanan Brigitte Nielsen en son resmi instagram hesabı üzerinden şu resmi paylaşmıştır.


En sonunda birde kız çocuğu dünyaya getiren Brigitte Nielsen ana dili Danca dışında, İtalyanca, Almanca ve İngilizce bilmektedir. Bir röportaj’da dünya üzerinde en sevdiği yerin Paris olduğunu belirtmiştir.

Brigitte Nielsen’in vücut ölçüleri, 104-58-93 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz