Bensu Orhunöz

Bensu Orhunöz ekran severler tarafından Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Bilge karakteri ile tanınmaktadır. Kaç yaşında? nereli? kimdir? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografisi.

3 Temmuz 1965 tarihinde aslen İzmir’de dünyaya gelmiş, Yengeç burcudur.

Saint Michel Fransız Lisesi’ni tamamlamış ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

13 sene gibi uzun bir süre Bizimkiler dizisinde yer almış ve Bilge karakterine can vermiştir. Şehir Tiyatroları’nın kadrolu sanatçısı olarak tiyatro ve oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Bensu Orhunöz bugüne kadar Bizimkiler, İz Peşinde, İyi Saatte Olsunlar ve konuk oyuncu olarak Avrupa Yakası isimli dizilerde rol almıştır.

Rol aldığı tiyatro oyunları;

Sirke Tadında Böğürtlen Reçeli : Abdülkadir Bozkurt, Lysistrata Kadınlar da Savaşırsa, Kadın Hayattır Memattır Kadın : Sema Keçik, Arzu Işıtman,
Arzunun Onda Dokuzu : Heather Raffo, Titanik Orkestrası : Hristo Boytchev, Gılgameş : Zeynep Avcı , Kadınlar.Savaş.Komedi : Thomas Brasch, Aşk-ı Memnu : Halit Ziya Uşaklıgil. Misyon : Heiner Müller, Moliere “Ya Da Kara Komplo”, Oidipus : Sofokles, Antigone : Sofokles,Telefon Kimin İçin Çalıyor : Çetin Altan ve Tanrı : Woody Allen : Özel Tiyatro.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz