Belemir Temizsoy

Belemir Temizsoy ekran severlerin çok küçük yaştayken tanıdığı bir isimdir. Cennet Mahallesi dizi Ayşe karakteri ile gönülleri fetheden başarılı isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Belemir Temizsoy Kimdir?

Belemir Temizsoy çocuk oyuncu olarak tanınmıştır. Günümüz itibariyle uzun süredir oyunculuk dünyasından uzak bir şekilde hayatını sürdürmektedir.

Marmara Üniversitesi Paramedik Bölümü mezunudur. Paramedik ambulans ve acil servislerde ilk müdahaleyi yapan kişilere denmektedir. Paramedik olarak çalışmadığını bir süredir özel bir firmada iş hemşiresi olarak çalıştığını dile getirmiştir.

Diğer Eğitimleri:

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro ve Bale Eğitimleri.
Beyoğlu Belediye Tiyatrosu Tiyatro Eğitimi.

Hemşireliğin yanı sıra güzellik uzmanı olarak sosyal medya dünyasında aktif bir şekilde youtube ve instagram hesaplarında paylaşımlarını sürdürmektedir.

Annesi geçmiş yıllarda bir ajansta muhasebeci olarak çalışmıştır. O dönemde annesiyle gittiği bir gün ajansın dikkatini çekmiş ardından oyunculuk teklifi almıştır.

5 yaşındayken Çiçek Taksi isimli dizi ile oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. 3 yıl sonra ise 8 yaşına geldiğinde Cennet Mahallesi isimli dizinin oyuncu kadrosunda Ayşe karakteri ile dahil olmuştur. Dizide Manolya ve Ömer’in kızı olarak kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Çağla Şikel, Alişan ve Melek Baykal gibi isimlerle birlikte rol almıştır.
Belemir Temizsoy

Belemir Temizsoy Evli mi? Eşi Kim?

Belemir Temizsoy nişanlıdır. 2022 yılında Mert Can ile nişanlanmıştır. Sosyal medya hesapları ve magazin haberlerinde nişan töreni ile ilgili bir çok paylaşım bulunmaktadır.

Belemir Temizsoy Nereli?

Belemir Temizsoy aslen baba tarafından Giresun Şebinkarahisar’lıdır. Anne tarafından ise aslen Tekirdağ’lı (Bulgaristan Göçmeni) olan güzel isim doğma büyüme ise İstanbul’ludur.

Belemir Temizsoy Boyu, Kaç Yaşında?

Belemir Temizsoy 26 yaşındadır. Doğum tarihi 9 Haziran 1996, burcu ise ikizler’dir. Maalesef boy ve kilo bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Günümüzde youtube ve instagram hesaplarında paylaşımlarını sürdürmektedir. En son yaptığı paylaşımlar ile Hadise’ye çok benzetilen güzel isim geçmiş yıllarda birlikte rol aldığı oyuncu arkadaşı Seyit Karabulut ile de buluşarak geçmişi yad etmiştir.

2020 yılında youtube video kanalında GOOGLE’DA KENDİMİ ARATTIM! | GERÇEKTE BABAM KİM? başlığı ile yaptığı paylaşım kaynak alınmıştır. Ayrıca video da ekşi sözlük ve inci sözlük de hakkında yapılan yorumlara da değinmiştir.

Resmi youtube video kanalı @Belemirce ‘dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @temizsoybelemir ‘dir günümüz itibariyle takipçi sayısı 174bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz