Batuhan Karacakaya

0

Batuhan Karacakaya hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Batuhan Karacakaya boyu, kilosu, burcu;

Yakışıklı oyuncu 1997 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.82 cm, kilosu 78, burcu ise kova’dır. Annesi Gülhayat Karacakaya ev hanımı, babası Birol Karacakaya ise İnşaat üzerine çalışma hayatını sürdürmüştür, kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır.

Oyunculuk kariyeri;

Batuhan Karacakaya ilk oyunculuk deneyimini Kanal 7 ekranlarında yayınlanmış olan Büyük Buluşma isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Tunç karakterine hayat vermiştir.

Diziler;

2004 – Büyük Buluşma (Tunç)
2005 – Beşinci Boyuz (Arif)
2007 – Bıçak Sırtı (Murat Ertuğrul
2008-2010 – Aşk-ı Memnu (Bülent Ziyagil) Aşk-ı Memnuda toplam 2 sezon rol almış, o dönemde henüz 10 yaşında olduğunu belirtmiştir.
2011 – Umutsuz Ev Kadınları (Mert)
2014-2019 – Diriliş Ertuğrul (Dündar Bey)

Sinema filmleri;

2010 – Dersimiz Atatürk (Başrolde Halit Ergenç yer almıştır)
2011 – Aşk Tesadüfleri Sever
2012 – Bekle Beni
2012 – Uzun Hikaye

Batuhan Karacakaya 2021 yılında ise Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2021 yarışmacıları arasında yer almıştır. Uzun boyu, fiziği, yakışıklılığı ve iddialı karakteri yarışmanın sevilen isimlerinden birisi olmuştur.

Resmi instagram hesabını karacakayaaa ismi ile kullanan başarılı ismin günümüz itibariyle 252bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Özel hayatı ile ilgili hiç bir bilgi bulunmamakta, sevgilisi varmı? varsa kim sorusunun cevabına ise henüz ulaşılamamıştır. Aşk-ı Memnu dizisinde rol alırken, çocukluk dönemine gelmesi ve eğitimini de bir yandan sürdürmesi sebebi ile sporu lisanslı olarak sürdüremediğini açıklamıştır. Bu sebeple Survivor yarışmasının kendisi için ayrı bir yeri olduğunu dile getirmiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz