Baran Bozoğlu

Baran Bozoğlu İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Başkanı | Eski TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Baran Bozoğlu Kimdir?

Baran Bozoğlu Siyasetçi, CHP PM – Gölge Kabine Üyesi, 41.Dönem TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi. İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Başkanı | Eski TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı (2010-06.2020). CHP Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan sorumlu Parti Meclisi üyesi.

Dr. Baran Bozoğlu 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2005 yılında mezun olan Dr. Bozoğlu, ODTÜ Kentsel Politika Planlama ve Yerel Yönetimler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başlamış, İklim değişikliği üzerine doktora tezini tamamlamış ve 2018 yılında Ankara Üniversitesi’nden doktorasını almıştır.

2018 yılında ABD’nin başkenti Washington DC’deki Georgetown Üniversitesi’nde Liderlik Eğitimi almıştır.

Vatani görevini İskenderun’da tamamlamıştır.

Baran Bozoğlu Kaç Yaşında?

Baran Bozoğlu yaşındadır. Doğum tarihi 1983.

Baran Bozoğlu Evlimi?

Baran Bozoğlu 2013 yılında evlenmiştir. Eşi İrem Hanım’dır, bu evliliğinden Kasım 2017 doğumlu Laren isminde bir kızı vardır. Eşi İrem Bozoğlu, ODTÜ Kimya Mühendisliği eğitiminin üzerine hukuk eğitimini de tamamlayarak Ankara Barosu’ndan ruhsatını almış bir isimdir.

Resmi instagram hesabı @baran.bozoglu ‘dur.
baran bozoglu1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz