Bahar Başar

Bahar Başar oyuncu ve müzisyen olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel isim hakkında hayranları ise bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bahar Başar Kimdir? Nereli?

1982 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelen Bahar Başar oyuncu ve müzisyen’dir. Sanatçı bir aileden gelmekte, abisi baterist, babası ise müzisyen’dir. Babası Erdener Başar şan bölümünü bitirip özel sınav ile Devlet Tiyatrosuna girmiş, Müzikaller Kralı olarak anılıyor, abisi ise Ali Erden.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk ile tanışmış, daha sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’nda devam etmiştir. Tiyatro kökenli oyuncu, Bertold Brecht’in Kafkas Tebeşir Dairesi oyununda sergilediği performans ile 2011 senesinde düzenlenmiş olan 8. Lions Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra müzik ile de ilgilenen başarılı isim, İstanbul’da çeşitli mekanlarda ara ara sahne almaktadır. Seslendirdiği Sahi Mi? isimli single çalışması müzik severlerden tam not almıştır. Şarkının söz ve müziği Gözde Yıldırır, düzenlemesi Berkay Şenol, klip yönetmenliğini ise Bedran Güzel üstlenmiştir.

Kaşıkçılar, Şeküre Hanım ve Hastalık Hastası adlı tiyatro oyunlarında rol almıştır. Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda Kocasını Pişiren Kadın ve Fermanlı Deli Hazretleri adlı oyunlarda oynamıştır.

Kocan Kadar Konuş: Diriliş ve Sebahat ve Melahat filmlerinde yer almış, Hanım Ağa Handan karakteri ile Arka Sokaklar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz