Aytekin Durmaz

1970 doğumlu eski hakem Aytekin Durmaz Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1994 senesinde Ağrı’da komando asteğmen olarak askerlik vazifesini yerine getirmiş, gazi olmuştur. Eşi Süheyla Hanım’dır. Bu evliliğinden Naim ve Hazal isimlerinde bir kızı birde oğlu vardır.

Aytekin Durmaz baba tarafından aslen Balıkesir’lidir. Başak burcudur.

Babasının mesleği nedeni ile Samsun’da doğmuştur. Babasının futbolu çok sevdiğini, Balıkesir Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde müdür olduğunu belirtmiştir. Hakemliği ilk zamanlar hiç düşünmediğini ama babasının, bak oğlum maçlara gidiyoruz, kuralları bilmeden hakemleri eleştiriyoruz, hakem yetiştirme kursu açılmış oraya katıl, hakemlik yapmasan bile kuralları öğrenirsin dediğini ve bu şekilde hakemlik mesleğine adım attığını açıklamıştır.

Hakemlik hayatı 1992 yılında başlamış ve, 1996’da C, 2000’de B ve 2002 yılında A Klasmanına yükselmiş, son olarak 2003 yılından itibaren üst klasman hakemi olarak futbolun içerisinde yer almıştır. 21 sene futbol hakemliği yapan Aytekin Durmaz 500’den fazla amatör, 415 kez ise profesyonel müsabakalarda görev almıştır. Ayrıca Yurt dışında Fransa, Slovenya, Litvanya, Kazakistan, İrlanda, Kazakistan ve Slovakya’da Şampiyonlar Ligi eleme müsabakalarında, UEFA Grup karşılaşmaları ve Milli Maçlarda görev yapmıştır.

2013 yılında hakemliği bırakan Aytekin Durmaz, günümüzde Balıkesir Üniversitesinde Yapı İşleri Daire Başkanlığının yanı sıra üst klasman gözlemcisi olarak mesleki hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz