Barış Falay

0

Barış Falay Kerpeten Ali karakteri ile hafızalara kazınan isim olmuştur. Rol aldığı sinema ve diziler de canlandırdığı karakterler ile ekran severler tarafından büyük bir beğeni ile takip edilmektedir. Hakkında ise hayranları bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Barış Falay Kimdir? Nereli?

1972 yılının Nisan ayında dünyaya gelen usta oyuncu aslen Balıkesir, Edremit’lidir ve Edremit doğumludur. Babası TRT’de elektronikçi olarak çalışmış, annesi ise Edebiya Öğretmenliği yapmıştır. Kendisinden 5 yaş büyük bir Biriz Falay Göksu isminde bir ablası var ve ablası ile çok iyi anlaşmaktadır. Edremit’de doğmuş daha sonra yaşantısını, Ankara, Diyarbakır ve tekrar Ankara’da sürdürmüştür. Küçükken mahallede skeçler yapan bir çocukluk geçirmiş, yetenekli olduğunun farkında olmadığını ama ablasının sık sık dile getirdiğini belirtmiştir. Skeçler için hiç bir şey bulamasa karnım ağrıyor diye kendisini yerlere attığını bir röportaj da espirili bir şekilde dile getirmiştir.

Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’ni tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur. Bir çok özel tiyatro ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yer almıştır. 1997 senesinde ise İzmit Şehir Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

Barış Falay Boyu, Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncunun boyu 1.74 cm, kilosu 70, burcu ise koç. 2021 yılı itibariyle yaşı 49’dur. Seyirci ile Aliye dizisinde canlandırdığı Müco (Mücahit Gürboğa) karakteri ile buluşmuştur. Geçmişten günümüze bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmiş olsa da özellikle Kerpeten Ali karakteri büyük bir beğeni ile karşılanmıştır. Ezel dizisindeki oyunculuğu ile Magazinciler Derneği tarafından en iyi Erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

İlginizi Çekebilir :   Alp Özgür Yaşin

İlk sahne aldığı oyun, Barışın Dostları Tiyatrosu’nda ‘Saloz’un Mavalı’ adlı oyun olmuştur. 1997 yılında kurulan, Kocaeli Şehir Tiyatrosu’nu kuran oyunculardan birisidir. Deniz Kızı Masalı ve Bir Yaz Gecesi Rüyası isimli oyunları yönetmiştir.

Evli mi? Eşi Kim? Çocuğu Var mı?

Kendisi gibi oyuncu olan Esra Ronabar ile evlidir. Barış Falay 2006 yılında evlenmiştir ve bu evliliğinden Mavi Rüzgar Falay isminde bir oğlu vardır.

Barış Falay Hakkında Gerçekler:

Eşi Esra Ronabar’ı ilk gördüğü tarih 11 Şubat 2004. Yüzüklerinde de bu tarih yazmaktadır.
Haylazlığı ve gençlik ateşi dönemi olması sebebi ile Lise 2. sınıfta kalmıştır.
Hayatında en değerli ve önemli şeyler, Ailesi, yani eşi ve oğlu.
Gömleğinin ütüsüne çok dikkat etmekte, bu sebeple ütüyü kendisi yapmaktadır.
Eşi Esra Ronabar, Barış Falay için şu ifadeleri kullanmıştır. “Seni bugüne kadar benim için hazırlayan bütün kadınlara teşekkür ederim.”
Kahvaltıda acı biber ve sivri biber tüketmeyi seviyor.
Et yemeklerini çok seviyor.
Oğlu Mavi Rüzgar için Beyaz Show’da şu temennide bulunmuştur. Benim babamı sevdiğim kadar, umarım oda beni sever.
Sigara kullanıyor, son olarak sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu da belirtebiliriz.
Bir çok yardımlaşma derneği, sosyal sorumluluk projesi gibi alanlarda elinden geldiğince faaliyet göstermeye özen göstermektedir.

Oynadığı diziler:

Çiçek Taksi, Dadı, Bizim Çocuklar, 90-60-90, Tatlı Hayat, Yarım Elma, Al Yazmalım, Kuzenlerim. Karım ve Annem, Bebeğim, Ev Alma Komşu Al, Çemberin Dışında, İstanbul Çocukları, Medcezir (Selim Serez), Paramparça, Ezel (Kerpeten Ali), Oğul, Avcı, Nöbet, Korkuyorum Anne ve Menajerimi Ara (Kıraç).

Kirpi, Şeytanın Pabucu, Ya Sonra gibi filmlerde rol almıştır. Sen Ben Lenin adlı film de bıçkın komiser Erol karakterine hayat vermiştir. Resmi instagram hesabı @bfalay olan Barış Falay ‘ın günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 670bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz