Ayşegül Yılmaz

Ayşegül Yılmaz günümüzde Çok Güzel Hareketler 2 isimli program ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Kaç yaşında? burcu nedir? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Aralık ayında Zonguldak’ta dünyaya gelmiş, burcu Yay, boyu 1.68 cm, kilosu ise 55’tir. Baba tarafından aslen Artvin, Hopa’lıdır.

Kız Meslek Lisesi, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü tamamlamıştır. İlkokul yıllarından itibaren sanata merakı olan başarılı isim Lise eğitiminin ardından Kastamonu Üniversitesi’nde Grafik Tasarımı okumuştur. Ayrıca Zonguldak Belediye Kültür Merkezi’nde oyunlarda yer almış, ailesinden habersiz sınavlara girmiş ve Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü kazanmıştır.

Ayşegül Yılmaz daha sonra İstanbul’da girdiği BKM Mutfak seçmelerini kazanmıştır. Günümüzde BKM Mutfak ekibi bünyesinde oyunculuk hayatını sürdürmektedir.

Daha önce Deniz Yıldızı isimli dizide Sanat Asistanı olarak çalışmıştır. 2014 yılında Deliha sinema filminde Gelin karakterini canlandırmış, 2015 yılında ise Aşkların En Güzeli isimli dizide rol almıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz