Ayşe Kırca

Ayşe Kırca son dönemlerde başarılı oyunculuk kariyeri ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise genellikle kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu baba tarafında aslen Samsun, Ladik’lidir. Babası Türk Televizyon dünyasının usta isimlerinden merhum Levent Kırca‘dır. Annesi ise yine ekran severlerin yakından tanıdığı usta oyuncu Oya Başar‘dır. Ayrıca Umut Kırca isminde bir abisi vardır. Anne ve babası 2000 yılında boşanmışlardır, babası Levent Kırca 12 Ekim 2015 tarihinde 65 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Ebeveynleri: Levent Kırca, Oya Başar

Büyükanneleri ve Büyükbabaları: Bahriye Özbay Kırca, Mehmet Kırca, Nevin Başar, Cezmi Başar.

Ayşe Kırca oyunculuk kariyeri:

New York Film Academy’de oyunculuk bölümünden mezun olan Kırca, ilk profesyonel deneyimini yönetmenliğini Susan Johnson ve yapımcılığını “The Intern” filmini yapan Suzanne Farwell’in yeni filminde oynayarak gerçekleştirmiştir. Oyunculuk kariyerine Hollywood’da adım atmıştır. Daha sonra kariyerine Türkiye’de devam etmeye karar vermiştir.

Carrie Pilby isimli bir film de rol almış ve bir garsonu canlandırmıştır. Ayrıca Immortality in Blue adlı filmde de rol almıştır.

2020 yılında ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Sol Yanım isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş, dizi de Yasemin karakterini canlandırmıştır. Oyunculuk kariyerini Gaye Sökmen oyunculuk ajansına bağlı olarak sürdürmektedir.

Evli mi? eşi kim?

İnstagram hesabında da sık paylaştığı üzere mutlu bir birlikteliği mevcuttur. Ancak evli mi? eşi kim? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır. Abisi Umut Kırca ise oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun kızı Zeynep Ünlüoğlu ile evlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz