Aslı Omağ

Aslı Omağ hakkında merak edilen kaç yaşında? evli mi? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kariyerine ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda ‘Keşanlı Ali Destanı’ adlı oyunda efektör olarak adım atan oyuncu henüz 16 yaşında iken ‘Figaro’nun Düğünü’ ile profesyonel sahne yaşantısına başlamıştır.

1991 senesinde İstanbul Beyaz Güvercin Şarkı Yarışması’nda Sadece adlı parça ile finale kalmıştır. Ertesi sene Eurovizyon Şarkı yarışması Türkiye finaline kalmayı başarmıştır. 2001 yılında Paris’in Nime şehrindeki Cathedrale de Nime’de bir resital vermiştir.

Aslı Omağ 2015 yaz sezonu dizilerinden Kanal D ekranlarında yayınlanan Kalbim Egede Kaldı adlı dizide Hatice Gıpgıp karakterini canlandırdı. Günümüz itibariyle ise Kalk Gidelim isimli dizide Meryem karakterini canlandırmaktadır. Başarılı oyuncu İstanbul doğumludur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

1 Yorum

  1. Harikulade bir ses ve yetenek. hakikat su ki bir koltuga bir suru karpuzu sigdirabilmissin ve devam da ediyorsun daha da nice nice atilimlar saglikli ve mutlu bir sekilde dilerim
    Su an trt muzikte seni dinlerken yukardaki satirlari yazmak geldi icimden
    Sevgiler
    Gulcin halan

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz