Arkın Gelenbe

Arkın Gelenbe geçmişten günümüze rol aldığı bir çok başarılı proje ile kariyerini sürdürmüştür. Hakkında ise hangi sinema ve diziler de rol aldı? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Arkın Gelenbe Kimdir? Nereli?

1975 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Bölümü mezunudur. Yaşantısını İstanbul, Kadıköy’de sürdürmektedir. Babası ünlü tiyatro sanatçısı Tevfik Gelenbe, Tevfik Gelenbe Tiyatrosu kurucusudur. Annesi Sevim Gelenbe’dir, Ecem isminde bir de kız kardeşi vardır.

Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Aynalı Tahir isimli dizide canlandırdığı karakter ile hatırlanmaktadır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise yine Aynalı Tahir adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Tiyatro kökenli Arkın Gelenbe, 2004 yılında Mürüvvetsiz Mürüvvet ve 2018 yılında Maskeli Krolar (Behçet) isimli sinema filmlerinde de rol almıştır.

Oynadığı Diziler:

Aynalı Tahir (Armut Tekin), Zilyoner, Dadı, Dikkat Bebek Var, Deliboran Destanı, Sırlar dünyası (Selami). Kırık Ayna, Patron Kim, Büyük Buluşma, Kısmet, Arka Sokaklar, Sev Kardeşim (Adem), El Gibi (Nedim), Hakkını Helal Et, Senden Başka (Velican), Akasya Durağı (Fiko), İnsan Aldandı, Aliya.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz