Alişan Uğur

0

Alişan Uğur Show Tv ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş dizisinde Konyalı karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Sanatçı bir aileden gelen genç oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alişan Uğur Kimdir?

Oyunculuk ve müzik dünyasının başarılı ismi Alişan Uğur, MFÖ Müzik grubunun efsane isimlerinden müzisyen, bas gitarist, şarkıcı, oyuncu ve perküsyoncu Özkan Uğur‘un oğludur. Babası gibi sanat ile ilgilenen başarılı oyuncu İngiltere’de müzik ve oyunculuk eğitimi almıştır. Annesi ise Ağır Roman oyunu ile ismini duyuran yönetmen ve koreograf Aysun Aslan’dır.

Henüz 14 yaşında iken oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. İngiltere’de Arts Educational Schools London’a gitmiş, müzik teknolojileri ve medya dersleri üzerine eğitim almıştır. Orada Lise bölümü’nde eğitim alan ilk Türk isim olmuştur. Ayrıca Royal Acedemy of Dramatic Art’da da 6 ay eğitim görmüştür.

Çok küçük yaşlardan itibaren ailesinin sanatçı olması sebebi ile müzik ve dans her dönem hayatının içinde olmuştur. 8 yaşında iken piyano ile tanışan Alişan Uğur ailesi ve geleceği hakkında şu sözleri sarfetmiştir. “Öyle bir ailede doğdum ki; babam müzisyen, annem de koreograf. Ev, hep sanat doluydu. O yüzden benden matematik profesörü olmam beklenmemeliydi.”

2011 ve 2012 eğitim yılında hem yazıp hem de yönettiği ilk ve 2. filmleri ile Shorts Film Festival’inde finale kalma başarısını göstermiştir. Finale kaldığında ise onu onaylayan isimler, jüriler arasında Oscar ödüllü aktör Colin Firth bulunmuştur. 2. senedeki başarısında ise yine Oscar adayı olan yönetmen Simon Curtis.

Alişan Uğur Boyu, Kaç Yaşında?

Henüz genç yaşına rağmen kariyeri başarılarla dolu olan Alişan Uğur 25 yaşında ve 1.80 cm boyundadır. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra dizi ve televizyon oyunculuğu eğitimi de almıştır.

Alişan Uğur Oynadığı Sinema ve Diziler:

İlk sinema deneyimini 2019 senesinde rol aldığı Karakomik adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra sinema ve dizi ile kariyerini sürdürmüştür.

Karakomik Filmler (İngiliz Rich karakteri)
Hekimoğlu (Efe)
Üç Kuruş (Konyalı)

Alişan Uğur’un Annesi (Aysun Aslan) ve Babası (Özkan Uğur) Kimdir?

Hayatının her döneminde sanat ve sanatçılarla iç içe olmuş bir isimdir. Babası Özkan Uğur efsane müzik grubu Mazhar Fuat Özkan (MFA) ile uzun seneler müzik çalışmalarını sürdürmüştür. Grupta yer alan diğer isimler Fuat Güner ve Mazhar Alanson olmuştur.

Özkan Uğur 1953 İstanbul doğumludur. Özkan Uğur’un babası Hurşit Uğur Şehirhatları’nda çarkçıbaşı olarak çalışmış bir isimdir. Bir kaç kuşak aslen İstanbul’ludur. Ayrıca annesi Aysun Aslan koreograf ve yönetmendir. Hal böyle olunca müzisyen, oyuncu, tiyatrocu ve sanatçı olması içten bile değildir. Ancak her ne kadar sanatçı bir aileden gelmiş olsada ondaki yetenek Alişan Uğur’u bugünlere taşımıştır.

Resmi instagram hesabını @shanali.1 kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Hayranları tarafından merak edilen ünlü ismi instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz