Alican Barlas

Alican Barlas hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? burcu nedir? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncunun burcu koç’tur. Babası usta oyuncu, tiyatrocu Taner Barlas Burdur doğumludur. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Oyunculuk kariyerinin ilk dönemlerinde, Türk tiyatrolarında ve çoğunlukla İstanbul’da bir çok bağımsız projede yer almıştır. 2013 senesinde Los Angeles’a taşınmış ardından, oyuncu koçu Michael Rodgers ile çalışmanın yanı sıra, UCLA ve Stella Adler Akademisi’nde eğitim görmüştür.

Günümüzde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Ferhat ile Şirin isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizi de (Yıldıray Şahinler) Hüsrev’in zengin ve antisosyal oğlu Yiğit karakterini canlandırmaktadır.


Daha önce Amerika’da Adalet 2 ve The Equalizer 2 gibi önemli dizilerde rol alan Alican Barlas, ünlü oyuncu Taner Barlas‘ın oğludur. İstanbul’da doğmuş büyümüş, ilerleyen süreçte babasının da desteği ile oyunculuk eğitimi için Amerika’ya gitmiştir.

20 Temmuz’da Amerika’da vizyona giren The Equalizer 2 isimli filmde Denzel Washington ile birlikte rol almıştır. Filmin deneme çekimlerine katılan yakışıklı oyuncu yönetmenin kendisini sevdiğini, 3 gün sonra Denzel ile sahnen var diye mesaj aldığını belirtmiştir. Türk olduğunu öğrenince yönetmen Antonie Fuqua ve filmin yazarı Richard Wenk ve yapımcı Todd Black ile bir araya gelmiştir. Onlarla oturup Denzel’in Türkçe konuştuğu trendeki sahneyi tekrar yazdıklarını, ardından Denzel’e nasıl okuyacağını anlattığı belirtmiştir. Ayrıca ona bir kaç Türkçe kelime daha öğrettiğini dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz