Ali Sürmeli

0
Ali Sürmeli

Ali Sürmeli hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Sürmeli Hakkında

Ali Sürmeli tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu. 7 Nisan 1959 tarihinde dünyaya gelmiştir. Özellikle Deli Yürek ve son dönemde oynamış olduğu Kurtlar Vadisindeki oyunculuğu ile adından oldukça söz ettirmiştir. Zaza Dayı karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Babası uzun yıllar bir çok ilde Postacı olarak görev yapmıştır. Bu nedenle Diyarbakır, Bursa, Elazığ, Halu, Karlıova ve Bingöl Solhan gibi şehir ve ilçelerde yaşamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Ali Sürmeli Nereli?

Ali Sürmeli Bingöl Solhan İlçesinde doğmuştur. Aslen ise Muş Varto Omeriyan Köyündendir. Zaza asıllı oyuncudur.

2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Servet dizisinde Kudret Fettah karakterini canlandırmıştır.

Ali Sürmeli Kaç Yaşında?

Ali Sürmeli 63 yaşındadır. Doğum tarihi 7 Nisan 1959, burcu ise koç.
Ali Sürmeli
Mezun olduktan sonra Sokak Tiyatrosu, Dostlar ve Devlet Tiyatrolarında çalışan Ali Sürmeli bugüne kadar Beyaz Ölüm (1983)’ten itibaren Dönüş, Gece Dansı Tutsakları, Hoş Memo, Mavi Sürgün, Babam Askerde, Sokaktaki Adam, Hayat Bazen Tatlıdır, Kurtuluş, Kaçıklık Diploması, Deli Yürek, filler ve Çimen, Şellale, Hürrem Sultan, Kasabanın İncisi, Büyük Buluşma, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Aşka Sürgün, Baba Ocağı, Senin Uğruna, Girdap, Hoşçakal Güzin, Fırtına, Takiye, Açlığa Doymak, Kurt Kanunu, Yol Ayrımı, Beyaz Karanfil, Mucize, Elma Kokusu, Babaların Babası, Hayat Çizgisi Suriye, Somuncu Baba Aşkın Sırrı ve Vezir Parmağı gibi bir çok projede rol almıştır.

Resmi web sitesini ziyaret edebilir, hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. https://alisurmeli.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz