Ali Koç

Ali Koç hakkında merak edilen tüm sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? iş hayatı, boyu, burcu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ünlü İş Adamı Ali Koç, Çiğdem Hanım ve Rahmi Koç’un evladı olarak 1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mustafa Koç ve Ömer Koç isimlerinde iki abisi vardır. Dedesi Vehbi Koç’tur. Dedesinin babası Koçzade Hacı Mustafa Efendi, dedesinin annesi ise Hacı Rıfat Efendi’nin kızı Fatma Hanım’dır.

Baba tarafından aslen üç asırlık, anne tarafından ise altı asırlık II. Murad zamanında etkili olan Hacı Bayram-ı Veli sülalesine mensuptur. Ankara’da Çoraklık semti nüfusuna bağlıdır. Koç burcudur, boyu ise 1.81 cm olarak bir çok kaynakta belirtilmektedir.

İngiltere Londra’da Harrow School’dan 1985 yılında mezun olmuş ardından, Amerika’da Rice Üniversitesinde eğitimini sürdürmüş ve Harward Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

İki dönem Fenerbahçe Spor Kulübünde yönetilik yapan Ali Koç Houston Teksas’taki Rice Üniversitesinde okurken Nevbahar Demirağ ile tanışmış, 21 Ekim 2005 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden 2006 doğumlu Leyla Koç ve 2008 doğumlu Rahmi Koç isimlerinde bir kızı birde oğlu vardır.


2015 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü olağan kongresinde bir sonraki kongre için başkan adayı olacağını açıklamıştır.

22 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine geçen Ali Koç 2004 yılından beri 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığını yürütmüştür. Ancak Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulunda Başkan Adayı olacağı için 13 Kasım 2017 yılında bu görevinden istifa etmiştir.

2018 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda Pazar günü yapılan seçim sonucunda yeni başkan olduğu açıklanmıştır. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Aziz Yıldırım’ın 4 bin 644 oy aldığını, Ali Koç’un da 16 bin 92 oy alarak kulübün başkanı seçildiğini duyurmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz