Ali Cabbar

Ali Cabbar Emir Can İğrek sonrası büyük merak uyandırmıştır. Hakkında hikayesi, hayatı ve daha pek çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Cabbar Kimdir?

Ali Cabbar müzisyen olarak tanınmaktadır. Babası ile gittiği düğünlerde gırnata çalmakta, ailesi ile birlikte hayatını müzisyenlik yaparak geçindirmektedir.

Ali Cabbar Nereli?

Ali Cabbar Trakya asıllı, Tekirdağ’lıdır. Bilindiği üzere şarkıyı seslendiren Emir Can İğrek‘te Trakya, Tekirdağ asıllıdır. O yörede sık sık anlatılan bu tarz hikayelerden esinlenerek şarkıyı yazdığı düşünülmektedir.

Ali Cabbar’ın Hikayesi

Ali Cabbar bir gün köyde yürürken bir kız görüyor ve aşık oluyor. Kızda kendisine karşı boş değildir. Bir süre gizli gizli görüşmüş, daha sonra babası ile birlikte kızın ailesine giderek, kızın babasından kızı isterler. Ancak kızın babası bir çalgıcıya kız vermem ben diyerek, bu istediği geri çevirir.

Tüm hayalleri biten ve hayatı kısa süre içinde zindana dönen Ali Cabbar, mutsuz bir şekilde hayatını sürdürmek zorunda kalır. İlerleyen süreçte babası yine bir düğün olduğunu ve oğluna hadi oğlum gel, kafanı da dağıtırsın der ve gırnatasını alarak düğüne gitmesini sağlar.

Ancak gittiği düğünde hayatı bir kez daha kararır. Çünkü düğün sevdiği kızın düğünüdür ve kızın babası sevdiği kızı bir başkasına vermiştir. İlerleyen süreçte Ali Cabbar askere gider. Ancak askere gittikten, 6 – 7 sonrası Ali’nin şehit düştüğü haberi köyde yankılanır.

Bu hikayenin gerçek mi? olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak Trakya’da bu tarz bir çok hikayenin olması, Ali Cabbar hikayesinin de gerçek olma ihtimalinin yüksek olduğunu göstermektedir. Lakin Emir Can İğrek’te geçmişte kendilerine anlatılan bu hikayeler ile büyümüş olmanın da verdiği his ile bu şarkıyı kaleme aldığı düşünülmektedir.

Ne zaman ölmüş, ne zaman yaşandı, fotoğrafı, hikayesi ve filmi gibi hakkında pek çok sorunun cevabı merak konusudur. Ayrıca Şarkı sözleri de oldukça dikkat çekicidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz