Ali Bahadır Bahar

Ali Bahadır Bahar hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? evli mi? eğitimi, tiyatro hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1980 yılının Nisan ayında İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. Ailenin üç kardeşinden en küçüğü’dür, çocukluk yılları doğup büyüdüğü İzmir Karşıyaka’da geçmiştir.

1988 yılında sokak tiyatrosu ile kariyerine adım atan Ali Bahadır Bahar uzun seneler farklı sektörler ve özel kurumlarda çalışmıştır.

Çalıştığı kurumlar’da tiyatro kulüpleri kurmuş ve oyunlar çıkartmıştır.

Eğitim aldığı kurslar ve aldığı eğitimler,

Aralık Derneği
Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi (ÇGSM)
Beylikdüzü Kültür Sanat Merkezi
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi ve Studio Oyuncuları tarafından düzenlenen oyunculuk, diksiyon ve drama eğitimlerini tamamlamıştır.

Ayrıca Nurseli İdiz, Altan Erkekli, Müge Oruçkaptan, Ayşe İnci, Ali İpin, Uğur Demirpehlivan, Şakika Tekand, Cevdet Arıcılar ve Serdar Biliş gibi usta isimlerden eğitim almıştır.

Eric Morris Metod Oyunculuğu (Deniz Erdem), Maske Oyunculuğu (Matteo Mastro – İkincikat) ve yönetmen Can Kılcıoğlu’ndan Uygulamalı Kamera Önü Oyunculuğu eğitimlerine katılmıştır. Ayrıca Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nden yaratıcı drama kursundan mezun olan ünlü isim amatör olarak başladığı mesleki kariyerine profesyonel olarak devam etmektedir.

Canan Odacıl Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Günümüzde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Ferhat ile Şirin dizisinde oynuyor.


3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz